Dual Boot'u silip Windows 7'de mi kalmalı yoksa Windows 8.1'e mi geçilmeli?

Adam_88

Hectopat
Makaleler
3
Şimdi elimde Grundig marka bir laptop var sistem özellikleri ağır kötü şunlar.
  • 4 GB RAM.
  • GT 220 1 GB.
  • Intel atom işlemci.
Bunda dualboot var. Windows 7 kurulu bir tanesi de Kali Linux. Şimdi merak ettiğim asıl nokta şu. Ne yapmam lazım? Kali Linux kalsın mı yoksa Kali Linux silip sadece Windows 7 mi kullanayım yoksa Kali Linux'u silip Windows 7'den Windows 8.1e mi geçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kali Linux kalsın bence ama Windows olsun derseniz Windows 8.1 Embedded Industry Pro kurun, DualBoot'u silin.

Şimdi elimde Grundig marka bir laptop var sistem özellikleri ağır kötü şunlar.
  • 4 GB RAM.
  • GT 220 1 GB.
  • Intel atom işlemci.
Bunda dualboot var. Windows 7 kurulu bir tanesi de Kali Linux. Şimdi merak ettiğim asıl nokta şu. Ne yapmam lazım? Kali Linux kalsın mı yoksa Kali Linux silip sadece Windows 7 mi kullanayım yoksa Kali Linux'u silip Windows 7'den Windows 8.1e mi geçmeliyim?

Kali Linux yerine Linux Mint gibi hafif bir dağıtıma geçin (Kali Linux hafif mi bilmiyorum ama pek rahat değil diye hatırlıyorum) ve Windows 7 yerine Win 8.1 veya hafifletilmiş (boşta 1.2 GB RAM kullanımı falan) Windows 10 kullanın (ama kendiniz hafifletin)

Not: Oyun oynamıyorsanız Windows'la hiç uğraşmayın bence :)

Linux dağıtımlarını sevmediğim için 8.1 format atacağım 7 de pek verim yok diye temiz kurulum yapacağım 8.1 embedded ındustry Pro.

Kali Linux yerine Linux Mint gibi hafif bir dağıtıma geçin (Kali Linux hafif mi bilmiyorum ama pek rahat değil diye hatırlıyorum) ve Windows 7 yerine Win 8.1 veya hafifletilmiş (boşta 1.2 GB RAM kullanımı falan) Windows 10 kullanın (ama kendiniz hafifletin)

Hocam Windows 10 bir kere yüklemiştik 1 gün sonra çat diye mavi ekran donmalar kasmalar oho.
Hocam ilk kullandığınız dağıtım Kali Linux mı?

Evet hayatımda hiç Linux dağıtımı kullanmamıştım.

Ve 7 stabil çalışıyor 8.1 de stabil çalışır yük alan şeyleri kapatırsam mesela bloatware.

Evet hayatımda hiç Linux dağıtımı kullanmamıştım.

Hocam Linux'dan nefret etme sebebiniz belli oldu.
Kali Linux yeni geçenlere hiç uygun değil Linux'dan soğursunuz.
Linux Mint Xfce öneririm (ismi sanırım buydu).

Bir deneyin isterseniz sanal makinede.
Boşta 500 mb ram kullanıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı