Dual Channel için RAM tavsiyesi

Ata Sevdikk

Hectopat
16 GB RAM'im var ve RAM hakkındaki tüm bilgiler aşağıdaki görselde mevcut. i5 10300H işlemcim var ve işlemcinin maks RAM desteği 2933 MHz fakat RAM'leri görselde de gördüğünüz gibi 3200 MHz takmışlar. Dual Channel için bire bir aynı RAM'lerin takılması daha sağlıklı biliyorum fakat aynı RAM'i hiçbir yerde bulamadım. Aynı RAM'i bulabilirseniz ya da Dual Channel için bir RAM tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    19,8 KB · Görüntüleme: 73
DDR4 16 GB aynı MHz değeri ve aynı gecikme ( CL) süresine sahip RAM alırsan sorun yaşama ihtimalin çok az olur. Ben aynısını aldım kullanıyorum. Bunun garantisi yok.

CPU-Z programını indirip, Memory ve SPD kısımlarını paylaşabilir misin?

CPU-Z programını indirip, Memory ve SPD kısımlarını paylaşabilir misin?
Burada da 1600mhz yazıyor anlamadım :/
DDR4 16 GB aynı MHz değeri ve aynı gecikme ( CL) süresine sahip RAM alırsan sorun yaşama ihtimalin çok az olur. Ben aynısını aldım kullanıyorum. Bunun garantisi yok.
CL süresini nereden öğrendin?
Hocam XMP özelliği var mı bilgisayarınızda
Yanlış hatırlamıyorsam mhzlere oc yapmaya olanak sağlayan bir şeydi xmp. Nereden öğrenebilirim acaba?

CPU-Z'de 21 olarak gözüküyor gecikme değeri Kingston KVR32S22D8/16 16 GB DDR4 3200 MHz CL22 Ram alırsam nasıl bir sonuç elde ederim dual çalışırlar mı ?​

Dosya Ekleri

• CPU-Z.png
    CPU-Z.png
    60 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı