Dual Channel RAM'de FPS artışı ne kadar olur?

arda307

Hectopat
Merhabalar, Intel Pentium G3240 3.10GHz işlemcili, 4 GB 1600MHz'li ekran kartsız bilgisayarıma artı olarak 4 GB RAM alıp Dual Channel yapacağım. Bilgisayarıma Dual Channel RAM uyumlu olup olmadığına nasıl bakabilirim ve üstüne RAM eklersem FPS'im ne kadar çıkar?

RAM buldum Dual imiş ama FPS ne kadar artar etki fazla olur mu?

Dual imiş derken tam anlamadım ama sisteminizi 4 GB'dan 8 GB'a çıkarttığınızda büyük bir performans artışı yaşarsınız zaten. Tek kanala göre çift kanal olması da bir miktar etki edecektir. Yani tek kanal olacağına çift kanal olması daha iyidir.

Değişir ama yani en az 5-10FPS fark atar diye düşünüyorum.
internette baktım veya buraya yazdım bazıları 20-30fps artar dediler
Dual imiş derken tam anlamadım ama sisteminizi 4 GB'dan 8 GB'a çıkarttığınızda büyük bir performans artışı yaşarsınız zaten. Tek kanala göre çift kanal olması da bir miktar etki edecektir. Yani tek kanal olacağına çift kanal olması daha iyidir.

Dual destekliyor demek istedim yani 😊
Bakalim siparis verdim bir tane ayni marka test edeceğim.

Hangi oyun olduğuna ve kaç FPS aldığınıza göre değişir. Mesela 200 FPS aldığınız oyunda 220 FPS alırsanız %10 artış olur ve 20 FPS artar. Ama 30 FPS aldığınız oyunda 33 FPS'e çıkar ama yine %10'luk artış olur. Yani şu kadar FPS artar şu olur demek yanlış olur. Ama performans artışı olacağı kesin.

Hangi oyun olduğuna ve kaç FPS aldığınıza göre değişir. Mesela 200 FPS aldığınız oyunda 220 FPS alırsanız %10 artış olur ve 20 FPS artar. Ama 30 FPS aldığınız oyunda 33 FPS'e çıkar ama yine %10'luk artış olur. Yani şu kadar FPS artar şu olur demek yanlış olur. Ama performans artışı olacağı kesin.

CS:GO'da ortalama 40-60 FPS arası oynuyorum çıkar mı 60-80 arası.

CS:GO'da ortalama 40-60 FPS arası oynuyorum çıkar mı 60-80 arası.
Bilmiyorum Youtube'daki karşılaştırma videolarına bakabilirsin. Bende de tek kanal 8 GB var şuan. Bir tane daha sipariş verdim yarın gelir. Şuanda mevcut sistemle 280-290 arası ortalama FPS alıyorum. Çift kanala geçtiğimde fark olursa söylerim.

Geri
Yukarı