Dualband Destekli Modem Önerisi

rootz

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Hatay/İskenderun
Arkadaşlar yeni bir modem almak istiyorum şu an ZyXEL VMG3312-B10B modemim var yeni modemin içinde bulunmasını istediğim özellikler;

1-ADSL kullanıcısıyım ama VDSL destekli almak istiyorum. (Ansızın yatırım gelirse tekrar masrafa girmeyelim.) Fiber desteği olursa sorun olmaz zaten bize gelmez :)

2- Dual band - 2.4GHz-5GHz (Güzel çekmesi önemli. Büyük bir evimiz var alt kattan da çekmesi gerekiyor.)

3-Misafir ağı oluşturma (İşimi engellemeye kalkarlarsa maksimum hızlarını 1 Mbps düşürebilmek için :))

4-ASUS DSL AC-51 modeminde bulunan özellik gibi SNR değerini düşürerek overclock yapmak. (Özelliğin adını bilmiyorum )

5-Gigabit port olması (Zorunlu değil ama olması iyi olur.)

Arkadaşlar yeni bir modem almak istiyorum şu an ZyXEL VMG3312-B10B modemim var yeni modemin içinde bulunmasını istediğim özellikler;

1-ADSL kullanıcısıyım ama VDSL destekli almak istiyorum. (Ansızın yatırım gelirse tekrar masrafa girmeyelim.) Fiber desteği olursa sorun olmaz zaten bize gelmez :)

2- Dual band - 2.4GHz-5GHz (Güzel çekmesi önemli. Büyük bir evimiz var alt kattan da çekmesi gerekiyor.)

3-Misafir ağı oluşturma (İşimi engellemeye kalkarlarsa maksimum hızlarını 1 Mbps düşürebilmek için :))

4-ASUS DSL AC-51 modeminde bulunan özellik gibi SNR değerini düşürerek overclock yapmak. (Özelliğin adını bilmiyorum )

5-Gigabit port olması (Zorunlu değil ama olması iyi olur.)
F/P modem olarak Keenetic Omni DSL önerebilirim.
1- ADSL-VDSL destekli fiber desteği yok heralde.
2- Sadece 2.4 Ghz var. 5 Ghz yok ama çekim gücü Asus DSL N16'ya(2 sene kullandım) göre bi tık iyi.
3- Misafir ağı var.
4-Evet SNR değeri düşürme veya arttırma var ama SNR değeri düşürmeyi pek tavsiye etmem. Çünkü hızdan artın olabilir ama stabilite sorunları açabilir. Ben kendim SNR yükselttim.
5- Bildiğim kadarı ile Gigabit portu yok ama yanlışda biliyor olabilirim bakmadım alırken varmı diye.

2.4 Ghz teorik olarak maks 60, pratikte ise 50 Mbps hız verir. 5 Ghz ise teorik olarak 250, pratikte 200 hız verebilir. 5 Ghz daha yüksek dalga frekansı kullandığı için bu hızları verebilir, ama çekim gücünden feragat eder. Yani işin özü 5 ghz iyidir hoştur ama zaten VDSL ile o hızı hiçbir türlü alamazsın, bence 5 Ghz gereksiz.

@HakanAtilla 5GHz olması önemli hiç kullanmadım daha iyi olacağına eminim.

Keenetic extra DSL alabilirsniz sizin için uzun bir yatırım niyetine geçer istediğniz bütün özelikler var 4 anteni ile de çekim konusunda sıkntı yaşamazsınız. SNR ayarı ayarlanabiliyor.

Keenetic extra DSL alabilirsniz sizin için uzun bir yatırım niyetine geçer istediğniz bütün özelikler var 4anteni ile de çekim konusunda sıkntı yaşamazsınız. SNR ayarı ayarlanabiliyor.
.
Sanırım gigabit port yok çok fazla sorun yaratır mı?
4 Port koymak yerine 2 tane gigabit ve usb 3.0 koymak daha iyi olabilirmiş.

Geri
Yukarı