Dualband Destekli Modem Önerisi

rootz

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Hatay/İskenderun
Arkadaşlar yeni bir modem almak istiyorum şu an ZyXEL VMG3312-B10B modemim var yeni modemin içinde bulunmasını istediğim özellikler;

1-ADSL kullanıcısıyım ama VDSL destekli almak istiyorum. (Ansızın yatırım gelirse tekrar masrafa girmeyelim.) Fiber desteği olursa sorun olmaz zaten bize gelmez :)

2- Dual band - 2.4GHz-5GHz (Güzel çekmesi önemli. Büyük bir evimiz var alt kattan da çekmesi gerekiyor.)

3-Misafir ağı oluşturma (İşimi engellemeye kalkarlarsa maksimum hızlarını 1 Mbps düşürebilmek için :))

4-ASUS DSL AC-51 modeminde bulunan özellik gibi SNR değerini düşürerek overclock yapmak. (Özelliğin adını bilmiyorum )

5-Gigabit port olması (Zorunlu değil ama olması iyi olur.)

G. Vector desteği sayesinde hat değerlenizde iyleşme/kopma sorunlarına çözüm bulabilir. VDSL ile 95 Mbit/s’ ye kadar hız destekliyor gigabit port istiyorsunuz ama oraya takacagınız cihaz gigabit portu var mı? 2 cihaz arası dosya aktarımında gigabit port zaman tasarufu sağlar 100Mbps'lik portlar ev için gayet yeterli olacaktır.

ev için gayet yeterli olacaktır.
Tamamdır ev içi tesisatı yeniledikten sonra sipariş vereceğim piyasadaki en iyi modem bu sanırım.
G. Vector desteği sayesinde hat değerlenizde iyleşme/kopma sorunlarına çözüm bulabilir. VDSL ile 95 Mbit/s’ ye kadar hız destekliyor gigabit port istiyorsunuz ama oraya takacagınız cihaz gigabit portu var mı? 2 cihaz arası dosya aktarımında gigabit port zaman tasarufu sağlar 100Mbps'lik portlar ev için gayet yeterli olacaktır.
bu arada ısınma sorunu var mı cihazın hiç şahit oldunuz mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı