Dualboot - Hackintosh ve Windows 8

Ben aklima gelenleri soyleyeyim. Sata configurationda mutlaka sata mode ahci olmasi gerekiyor.

Bir de bu da cok onemli, boot ile ilgili yerlerde secure boot veya os type gibi bir ozellik olacak. Orada windows uefi mode ile other os modlari olacak. Sizde nasil bilmiyorum ama other os secili olmasi gerekiyor os type in boot ayarlarinda. Bir de bu iki ayara bakip deneyin isterseniz.

Çok şeyi değiştirir. Dual Boot kuracaksanız ya kendiniz özel bir boot menüsü yapacaksınız ya da Önce Mac, sonra Windows kuracaksınız.

Kendiniz nasıl boot yaparsınız bilmiyorum zira hiç yapmadım. Ama bu programla deneyebilirsiniz:

EasyBCD - NeoSmart Technologies

Bir de Msi Z68 G43 varsa BIOS'u en son sürüme güncelleyip Mavericks kurun derim. Z77A-GD65 süper oldu Mavericks ile.

Çok şeyi değiştirir. Dual Boot kuracaksanız ya kendiniz özel bir boot menüsü yapacaksınız ya da Önce Mac, sonra Windows kuracaksınız.

Kendiniz nasıl boot yaparsınız bilmiyorum zira hiç yapmadım. Ama bu programla deneyebilirsiniz:

EasyBCD - NeoSmart Technologies

Bir de Msi Z68 G43 varsa BIOS'u en son sürüme güncelleyip Mavericks kurun derim. Z77A-GD65 süper oldu Mavericks ile.

Güncelleme yaptım ancak sistem resetlendiğinde açılmadı. Boot Loop dediğimiz 2-3 saniye fanlar çalışıp kapandı. MSI aldığınız yere verin gibi saçma bir cevap verdi. Neyse ben onu yaptırıp başka pc ye takmayı düşünüyorum. Yeni anakart aldım Asus Maximus V Formula. Artık yeni anakartla beraber maverics kurarım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı