Dualboot - Hackintosh ve Windows 8

emrahaga

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Esnaf
Merhabalar

Her ikisi de lisanslı mountain lion ve windows 8 sistemlerim var. bilgisayarımda 2 ssd var biri boş birinde win8 kurulu. Sistemimin Parçaları aşağıdaki gibi;

• Cooler Master HAF 912 CM-RC-912P-KKN1 Plus
  • High Power 750W Element Bronze 80Plus Bronze
  • MSI Z68A-G43 G3 Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2133MHZ DVI&VGA 16x
  • Western Digital 1 TB 7200 Rpm Sata3 64Mb Cav.Black WD1002FAEX
  • Intel 80 GB Sata2 2,5" 25NM SSDSA2CW080G3K5 Ssd Disk
  • INTEL CORE I7 2600K 3.40GHz 8MB (VGA)1155p
  • G.Skill TT 6GB (3x2GB) DDR3 1600Mhz 1,5V Düük Voltaj TRIPPLE CL7 (7-8-7-24) Bellek F3-12800CL7T-6GB
  • ASUS ENGTX570 (320Bit)1280MB DDR5 DVI HDMI 16X
  • Samsung 120GB 840 EVO

Bu sisteme ben sizin hackintosh rehberiniz ile unibeast yardımıyla osx mountain lion kurdum. Ancak flash memory i çıkardığımda direkt windows 8 le çalışıyor, işletim sistemi tercih ettirmiyor. Flash memory ile açtığımda seçenekler geliyor ama mac sistemi seçtiğimde bazen 3-4 defa resetledikten sonra osx açılıyor.

Şimdi benim istediğim şu. 2. ssd ye osx kurup sistem açılırken işletim sistemi seçebilmek. Tabi ki flash memory olmadan. Ama nasıl?

Recep bey merhaba.
Burada önce osx sonra win8 kuruluyor. Bu birşeyi değiştirir mi yoksa gönderdiğiniz dual boot rehberi win8 kurulu sisteme ayrıca osx kurduğumda da geçerli mi?

- - - Güncellendi - - -

Bende iki ssd var ama raid olarak baglilar ve windows 8 kurulu. Sanirim bu sekilde ssd lere kuramayacagim. Simdi 500gb lik bir hdd taktim ek olarak. Ona kurup deneyecegim. Bakalim nasil olacak.

Umarım başarılı olursun. Ben kurulu başarılı olarak yapmama rağmen hala usb memory olmadan osx i başlatamıyorum ve hangi sistemi açacağımı seçemiyorum.
Usb memory taksam bile 3-4 defa reset yapmadan açamıyorum.

Ozetle kurulum bitince usb den acip orada iki tane kalem goreceksiniz. Sagdaki kaleme gelip enter yapin. Sonra add diye bir secenek var uzun bir cumle. Ona basin. Tamamdir. Usb yi cikarip boot edin.

- - - Güncellendi - - -

Şu anda MAC'ten yazıyorum bu mesajı. Yükledim sorun yok. Ama şimdi güncellemeler var diyor. 10.8.5 güncellemesi. Bunu kurarsam sorun olur mu biliyor musunuz?

Ben unibeast ile kurdum ama dediğiniz gibi usb den boot edince 2 seçenek ve add diye bişey çıkmadı.

Anladım. Şimdi ben de ilk defa bugün denediğim için unibeast gibi diğer yöntemleri bilmiyorum. Ben Youtube'da yayınlanmış video üzerinden USB'ye ilgili imaj dosyasını yazdırarak kurdum. Sizin kurduğunuz yöntem için video var mı? Ve eğer varsa o videodaki her adımı eksiksiz denediniz mi?

Anladım. Şimdi ben de ilk defa bugün denediğim için unibeast gibi diğer yöntemleri bilmiyorum. Ben Youtube'da yayınlanmış video üzerinden USB'ye ilgili imaj dosyasını yazdırarak kurdum. Sizin kurduğunuz yöntem için video var mı? Ve eğer varsa o videodaki her adımı eksiksiz denediniz mi?

Evet var. Yukarda recepin gönderdiği ilk video unibeast ile. Tüm adımları yaptım ama olmuyor

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı