Windows 8 ve Hackintosh sistem direkt Windows açılma sorunu

ahmetc

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, yeni üye oldum şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bir arkadaşımdan win 8 + hackintosh olan bir bilgisayar satın aldım. Boot ekranı kendisi hangi sistemi açmak istediğimi soruyordu; şöyle bir ekran geliyordu ama bu ekranda remove boot gibi bir yazı vardı ve ben yanlışlıkla o yazıya tıkladım. Sonra da sistem direk win 8 i açar oldu. Bu boot ekranına gelip de nasıl tekrar Mac sistemi açabilirim?
1.jpg

Lenova z710

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi kurulum USB' si ile başlat. Clover menüde Boot Options içinden ( burada iki tane Boot Options seçeneği görebilirsin. Bunlardan biri USB için diğeri Kurulum yaptığın disk. Kurulum yaptığın diskin boot options seçeceksin. ) Boot options içinde Add Clover as UEFI boot options seç. Sistemi tekrar yeniden başlat ve BIOS Boot seçeneklerinden sistemin kurulu olduğu HDD seç.

Hocam teşekkür ederim cevabınızı için ama sistem kurulum usb si yok malesef. Nereden indirebilirim?

Sistemi kurulum USB' si ile başlat. Clover menüde Boot Options içinden ( burada iki tane Boot Options seçeneği görebilirsin. Bunlardan biri USB için diğeri Kurulum yaptığın disk. Kurulum yaptığın diskin boot options seçeceksin. ) Boot options içinde Add Clover as UEFI boot options seç. Sistemi tekrar yeniden başlat ve BIOS Boot seçeneklerinden sistemin kurulu olduğu HDD seç.

@montezuma hocam teşekkür ederim, siteden araştırdım buldum ve dediğiniz gibi çözüldü. Şimdi ise ethernet'den bağlantı yapabiliyorum fakat wi-fi yi görmedi cihaz. Evde de hiper usb2.0 wn687n1 mini wifi adaptör var . Üzerinde mac uyumlu yazıyor. Bunu nasıl aktif hale getirebilirim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı