Dualboot, Recovery Bölümüne Hasar Verir Mi?

customrom

Kilopat
Daha fazla  
Şu an fabrika çıkışı işletim sistemi olan Windows 8.1 kullanıyorum ve Recovey bölümü de Win8.1 içeriyor. Bu Recovery bölümünü 32GB'lık bir USB'ye kopyaladım.
Temiz Windows 10 kurulumu ve yanında dualboot olarak Ubuntu kurmak istiyorum. Ancak Win 10 temiz kurulum için, Win 8.1 için ayrılan bölümleri silmem gerekiyor(hatam varsa düzeltin lütfen). Bu işlem Recovery bölümüne hasar verir mi? Veya bu aşamada bir sorun olmasa bile Ubuntu'yu dualboot olarak kurmam halinde gelecek olan GRUB yazılımı, Recovery bölümüne hasar verir mi?
Eğer Recovery bölümü hasar görürse, yedeğini aldığım USB'den tamir edebilir miyim? Veya tamamen silinmiş bir Recovery bölümünü, yedek alınmış bir USB'den tekrar oluşturabilir miyim?
Umarım sorularım açık ve anlaşılırdır.
Cihaz olarak HP Pavilion P211-NT kullanıyorum.
1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Grub sadece bir bootloader. Uzun yıllardır kullandığım için biraz hakimim. Siz kuracağınız bölümü elle doğru şekilde belirttiğiniz sürece hiçbir şekilde sistemde mevcut bulunan bölümlere dokunmaz(mbr hariç).

Zaten grub ile bir sıkıntı çıkar ise MS nin bootloaderini tekrar kurabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı