DualSense PC için alınır mı?

Alınır. Bende de tam tersi xbox kolu uzun sürelerde ağrı yaparken dualsense çok rahat ettiriyor. PC için kullanıyorum. Hem xbox hem dualsense kullandım. Dualsense daha donanımlı ve daha iyi gibi. Tek tük eski oyunlarda sorun yaşarsın onu da emulator ile halledersin çoğu oyun destekliyor.

Uyum sorunu öncelikle çok önemli bir sorun değil. DS4 Windows programı ile cihazı sorunsuz kullanabiliyorsunuz ve dahası Steam da Dualsense desteği getiriyor.
Gecikme sorununu da hem Bluetooth ile (Ki çok verimli bir bağlantım yok) hem kablo ile denedim ama herhangi bir sorun yaşamadım. En çevik olmayı gerektiren yarış oyunlarında dahi öyle bir gecikme hissetmedim ki yarış oyunlarının kontrol hassasiyeti benim hassas noktam. NFS Shift ve Shift 2'yi oynamayı çok istesem de oynayamama sebebimdir hatta ama ben sorun yaşamadım.

Ha ama aynı paraya aynı nesil Xbox kolu varsa o daha isabetli bir tercih olabilir. Bir de Dualsense'de malzeme kalitesinde sorun var sanırım. Dpad tuşlarına basarken falan yay sesi ve ekstra bir sertlik hissediyorum. Elimdeki geçmişini bilmediğim Xbox360 kolunun tuşları daha iyi hissettiriyor.

Alınır mı? Bence 1. tercih olmaz ama almanız lazımsa ve alternatifi yoksa da pişman etmez.

Uyum sorunu öncelikle çok önemli bir sorun değil. DS4 Windows programı ile cihazı sorunsuz kullanabiliyorsunuz ve dahası Steam da DualSense desteği getiriyor.
Gecikme sorununu da hem Bluetooth ile (ki çok verimli bir bağlantım yok) hem kablo ile denedim ama herhangi bir sorun yaşamadım. En çevik olmayı gerektiren yarış oyunlarında dahi öyle bir gecikme hissetmedim ki yarış oyunlarının kontrol hassasiyeti benim hassas noktam. NFS Shift ve Shift 2'yi oynamayı çok istesem de oynayamama sebebimdir hatta ama ben sorun yaşamadım.

Ha ama aynı paraya aynı nesil Xbox kolu varsa o daha isabetli bir tercih olabilir. Bir de DualSense'de malzeme kalitesinde sorun var sanırım. Dpad tuşlarına basarken falan yay sesi ve ekstra bir sertlik hissediyorum. Elimdeki geçmişini bilmediğim XBOX360 kolunun tuşları daha iyi hissettiriyor.

Alınır mı? Bence 1. tercih olmaz ama almanız lazımsa ve alternatifi yoksa da pişman etmez.

Hocam Irak'tan getirteceğim için hem ucuza hem de son sürüm olan CFI-ZTC1J-A modelini alacağım için herhangi bir stick drift problemi de yaşamayacağımı düşündüğüm için DualSense alacağım.

Stick Drift ben yaşamadım. Yaşandığında temizlik yaparak düzeltenler var. Dediğim gibi alternatifi yoksa alındığına pişman etmez.

DualSense ve DualSense edge sahibiyim. Tavsiye ederim. Last of us part 1 i dualsense özellikleri ile oynadığımda, kolun o adaptive trigger ve haptic feedback özelliklerine hayran kaldım. Birde Rewasd isminde controller mapping programını almanızı tavsiye ederim. Müthiş bir programdır dualsense için

Dualsense tabi ki alınır. İlk tercih olarak alınır. Sony stüdyolarının yaptığı oyunları dualsense ile oynamanın tadı bir ayrı. Bütçe var ise Xbox kontrolcüsü de al. Teknolojik olarak geride olsa da bence biraz daha ergonomik. Eğer gözlerin hassas ise Xbox kontrolcüsünü bluetooth ile bağladığında bir miktar gecikme fark edebilirsin. Rocket League oynarken hissediyorum ben. Bu yüzden dongle aldım dongleda sorun yok.

Bende xbox ve dualsense arasında kaldım ikiside aynı fiyat bandındayken arkadaşımda ps5 olduğu için ve sony markası için tercihimi dualsense den yana kullandım. Bağlantıda program kullanmam gerekiyor diye endişelerim vardı ama şuan gayet stabil ve sorunsuz kullanıyorum. Tek eksik yanı ps5 de koldan gelen sesler pc bağlantısında gelmiyor. Bu arada pc ye 50 liralık çok dandik bir Bluetooth 5.0 ile bağlanıyorum gecikme olayı sıfır.

Yeni konular

Geri
Yukarı