PC için DualSense alınır mı?

Daha fazla  
Halihazırda Xbox 9. nesil kontrolcüm var ama Sony oyunlarında adaptive trigger gibi özellikleri merak ediyorum ve daha kaliteli hissettiriyor sizce alınır mı? Yoksa gerek yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kullanıyorum o özellikleri sadece Spider-Man oyununda keşfettim çok güzel hissiyatı var sorunsuz bütün oyunları oynuyorum. Öneririm Xbox son nesil kol aldım hiç beğenmedim boşta duruyor.

Kol koldur açıkçası sony oyunlarında artısı olacağı doğru.
Sony oyunlarında artısı var sadece, adamın zaten Xbox 9.nesil kolu var sırf Sony oyunlarında özellikleri kullanmak için yanına birde DualSense alınmaz.

Her PC için Dualsense alınır mı konusuna paragraf paragraf yazı yazıyordum yine de çıkıp yok şöyle yok böyle diye konuşanlar oluyordu. Sonunda @Mr. DarkTech'in konuşması sonrası Dualsense'in PC için çokta mantıklı bir tercih olmadığını söyleyenler çıkmış. @Mr. DarkTech hocamın konuşmasını bulamadım. Bahsettiğim o konuşmayı başka biri veya direkt kendim de yapmış olabilirim. Üzerinden baya zaman geçti.

Halihazırda Xbox 9. nesil kontrolcüm var ama Sony oyunlarında adaptive trigger gibi özellikleri merak ediyorum ve daha kaliteli hissettiriyor sizce alınır mı? Yoksa gerek yok mu?
Sırf Sony oyunları için kesinlikle değmez. Şöyle iyi böyle iyi diye övdükleri o özellikleri en kötü kullanan oyunların çoğu Sony'nin kendi oyunları oluyor. Call of Duty oyunları gerçekten bir fark hissettiriyor fakat onlar da klavye ve mouse varken kontrolcü ile oynanmaz. Onun dışında Resident Evil Village ve 4 kolu çok iyi kullanıyor ama o Adaptive Triggers gibi özellikler sadece PS5'te çalışıyor, PC'de çalışmıyor. PC'de sırf Call of Duty'de iyi çalışan özellikler için de ekstradan kol alınmaz. Ha benim gibi birileriyle oyun oynarken kullanacaksanız veya her iki konsolun da kontrol cihazına sahip olup deneyeyim gibi düşünceleriniz varsa 2. kol olarak Dualsense alabilirsiniz. Onun dışında hâli hazırda Xbox kolu varken Dualsense anlamsız.

Son düzenleme:
Her PC için Dualsense alınır mı konusuna paragraf paragraf yazı yazıyordum yine de çıkıp yok şöyle yok böyle diye konuşanlar oluyordu. Sonunda @Mr. DarkTech'in konuşması sonrası Dualsense'in PC için çokta mantıklı bir tercih olmadığını söyleyenler çıkmış.

Sırf Sony oyunları için kesinlikle değmez. Şöyle iyi böyle iyi diye övdükleri o özellikleri en kötü kullanan oyunların çoğu Sony'nin kendi oyunları oluyor. Call of Duty oyunları gerçekten bir fark hissettiriyor fakat onlar da klavye ve mouse varken kontrolcü ile oynanmaz. Onun dışında Resident Evil Village ve 4 kolu çok iyi kullanıyor ama o Adaptive Triggers gibi özellikler sadece PS5'te çalışıyor, PC'de çalışmıyor. PC'de sırf Call of Duty'de iyi çalışan özellikler için de ekstradan kol alınmaz. Ha benim gibi birileriyle oyun oynarken kullanacaksanız veya her iki konsolun da kontrol cihazına sahip olup deneyeyim gibi düşünceleriniz varsa 2. kol olarak Dualsense alabilirsiniz. Onun dışında hâli hazırda Xbox kolu varken Dualsense anlamsız.
Aynısını yazdım, hatta deneyimledim bu özellikleri. Ama buna rağmen gelip beğenmedim atan bilgisizler olmuş.

Zaten Xbox 9.nesil kolu var, sadece Sony oyunları için DualSense alınmaz, dediğiniz gibi özellikler de pek iyi olmuyor buna da değindim üstte, kim neden niye beğenmedim atıp hâlâ ısrar ediyor anlamıyorum.

Aynısını yazdım, hatta deneyimledim bu özellikleri. Ama buna rağmen gelip beğenmedim atan bilgisizler olmuş.

Zaten Xbox 9.nesil kolu var, sadece Sony oyunları için DualSense alınmaz, dediğiniz gibi özellikler de pek iyi olmuyor buna da değindim üstte, kim neden niye beğenmedim atıp hâlâ ısrar ediyor anlamıyorum.
Tek taraflı kullanıcı deneyimi olan(Yani sadece Xbox Controller ya da sadece Dualsense kullananlar) veya fanboy olan tayfa böyle oluyor genelde.

Her PC için DualSense alınır mı? Konusuna paragraf paragraf yazı yazıyordum yine de çıkıp yok şöyle yok böyle diye konuşanlar oluyordu. Sonunda @Mr. DarkTech'in konuşması sonrası DualSense'in PC için çok da mantıklı bir tercih olmadığını söyleyenler çıkmış. @Mr. DarkTech hocamın konuşmasını bulamadım. Bahsettiğim o konuşmayı başka biri veya direkt kendim de yapmış olabilirim. Üzerinden bayağı zaman geçti.

Sırf Sony oyunları için kesinlikle değmez. Şöyle iyi böyle iyi diye övdükleri o özellikleri en kötü kullanan oyunların çoğu Sony'nin kendi oyunları oluyor. Call of Duty oyunları gerçekten bir fark hissettiriyor fakat onlar da klavye ve mouse varken kontrolcü ile oynanmaz. Onun dışında Resident Evil Village ve 4 kolu çok iyi kullanıyor ama o adaptive triggers gibi özellikler sadece PS5'te çalışıyor, PC'de çalışmıyor. PC'de sırf Call of Duty'de iyi çalışan özellikler için de ekstradan kol alınmaz. Ha benim gibi birileriyle oyun oynarken kullanacaksanız veya her iki konsolun da kontrol cihazına sahip olup deneyeyim gibi düşünceleriniz varsa 2. kol olarak DualSense alabilirsiniz. Onun dışında hâli hazırda Xbox kolu varken DualSense anlamsız.

Hocam DualSense'yi yurt dışından bir yakınımdan ortalama 1600 1700 civarına getireceğim sıfır şeklinde yine de sizce değmezmi yani çok kontrolcü ile oynamıyorum 1-2 kez DualSense baktım test ederek çok hoşuma gitti ondan dedim.

Geri
Yukarı