DualSense'e alışmak kolay mı?

Proyey123YT

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar hayatımda sadece 2017 civarında arkadaşımla PES oynarken 3-4 kere gamepad kullandım. Şimdi yeni PlayStation 5 almayı düşünüyorum ancak alışabilecek miyim bilmiyorum. DualSense'e rahatça alışabilir miyim?

Not: 2017'de PS3 kolu kullanmıştım.

Yani kol tasarımı değişmiş gördüğüm kadarıyla bu sonuçla alışmanı biraz geciktirebilir ama alışırsın. Çok rahat olmayabilir.

Elim buyun oldugu halde Dualsense'in buyuklugune alisamadim. Daha onceden Dualshock 4 veya Xbox gamepad kullandiysan Dualsense'e alismak epey zor gelecektir.
Bence el büyüklüğü ve kontrol cihazı büyüklüğü kadar tasarım da önemli. Bana göre Dualsense'in tasarımı o büyüklüğe uygun bir tasarım değil. Xbox koluyla Devil May Cry oynadığım zamanlar ile Dualsense ile Devil May Cry oynadığım zamanlar bunu daha iyi anlamıştım. İkisi de büyük sayılan kontrol cihazları fakat tasarım anlamında fark var.

Arkadaşlar hayatımda sadece 2017 civarında arkadaşımla PES oynarken 3-4 kere gamepad kullandım. Şimdi yeni PlayStation 5 almayı düşünüyorum ancak alışabilecek miyim bilmiyorum. DualSense'e rahatça alışabilir miyim?

Not: 2017'de PS3 kolu kullanmıştım.
Ben kendi kullandığım DS4 üzerinden örnek vereceğim başta tuşları kavraması çok zor oldu benim için ama 1 hafta içinde yavaş yavaş alışmaya başlamıştım. Crysis 3'ü ben DS4 kolu ile bitirmiştim zaten bir oyunu sık sık oynadığınız zaman alışması çok daha kolay oluyor. Fortnite gibi oyunlarda yapı yaparken çok zorlandım hatta hala bile yapamayabiliyorum bu tür oyunlarda daha zor oluyor alışmak.

Ben kendi kullandığım DS4 üzerinden örnek vereceğim başta tuşları kavraması çok zor oldu benim için ama 1 hafta içinde yavaş yavaş alışmaya başlamıştım. Crysis 3'ü ben DS4 kolu ile bitirmiştim zaten bir oyunu sık sık oynadığınız zaman alışması çok daha kolay oluyor. Fortnite gibi oyunlarda yapı yaparken çok zorlandım hatta hala bile yapamayabiliyorum bu tür oyunlarda daha zor oluyor alışmak.

Online oyun hiç oynamıyorum desem yeridir. Hiç ilgimi çekmiyorlar açıkçası.

Hikaye oyunlarında başlarda alışması zor hele birbirinden farklı tuş kombinasyonları varsa daha zor.

Ha bu arada Pes falan oynayacaksanız o tarz oyunların tadı gamepad ile çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı