DualSense'ye 1700 TL verilir mi?

beyemirs

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
PS DualSense almak istiyorum fakat fiyatı 1700 TL olmuş sizce bu fiyata değer mi? PC'de kullanacağım ve sanırım DualSense özelliklerini kablosuz şekilde kullanmamızı sağlayan uygulama varmış DSX diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS DualSense almak istiyorum fakat fiyatı 1700 TL olmuş sizce bu fiyata değer mi? PC'de kullanacağım ve sanırım DualSense özelliklerini kablosuz şekilde kullanmamızı sağlayan uygulama varmış DSX diye.

Xbox ' da Dual Sense da yeni nesil API kullanıyorlar örneğin XBOX diyelim XINPUT bu XINPUT hem gerekli kullanabilmek için hem de DIRECT INPUT ' a göre çok daha az girişe sahip haliyle kontrolcü XINPUT ile sınırlanır ama XINPUT kullanmak zorundasınızdır .

Aynı şekilde ; eğer paralar vereceksiniz Dual Shock alayım yok Razor alayım bozulacaklar evet bozulsun diye yapıyorlar zaten

Tuş basmıyor yok analog bozuldu sağa kayıyor falan filan bunlar hep olacak zaten dolayısıyla almanız Dualshock'um var demekten öteye gitmiyor zaten

Hadi PS alırsın XBOX alırsın konsolun yanında gelir kullanırsın ama sonradan almak almayın yani çok zengin değilseniz olay bu .

Geçenler de bir arkadaş ya şöyle hassasiyet var böyle böyle diyordu , ona sordum ne kullanıyorsun söyleyemedi baktım XINPUT açtım bir tester yazılımı sen bize gelince yanında bunu getir hem beraber oyun atarız dedim .

Neyse geldi bende Logitech f710 var bunda da Xbox one S bir cihaz elite serisi idi galiba bağladık gel test yapalım dedim .

İkimizde XINPUT ikimizde aynı değerleri aldık oynadık bir ara bu benim kolu istedi verdim ama diyor bunun tuşları çok sert Tamam da bu böyle üretilmiş bu Xbox 360 dedim nasıl yani dedi Dedim ki Xbox 360 tuşları bu şekilde sert basınç olur dedim .

Yani olay o kadar basit ki DİRECT INPUT artık kullanamayacağınıza göre ekstreme bir gamepad almak da saçma yani ben öyle düşünüyorum .

Zaten xbox 360 gamepadler bile oyunlar da alınması gereken verimi veriyor zaten.

Eski nesil Direct ınput gamepadlerde yaşadığınız o hassas anlar şut çekmeler falan çok zordur bu Xinput Xbox'lar falan filan çünkü eskiler harbiden iyiydi ya.

Hocam DualSense'yi aldım şu an kullanıyorum aslında DSX programı ile bayağı güzel çalışıyor God of War oynuyorum şu an tatmin etti F710'dan sonra.

Ben bundan 1 ay önce 1.3K'ye PS5 kolu aldım gerçekten çok iyi bir kol hele God of War başka bir hissiyat bence ucuza PS5 kolu bul onu al.

Bu DualSense uyumluluk muhabeti nedir anlamadım? Kendisini aylardır kullanmaktayım Nintendo Switch emulatöründen tutun korsan indirdiğim oyunlara kadar her yerde kullanıyorum. Benim bilmediğim bir sorunu mu var?

Yeni konular

Geri
Yukarı