DualShock 4 PC'de kullanma

Arkadaşlar bu Gamepad'i kablosuyla beraber PC'ye taksam ek bir program gerektirmeden çalışır mı?

Hocam ben Fortnite oynamak icin denemistim calısıyor. Öncelikle DS4 adlı programı indiriyoruz program açık haldeyken kablo ile birlikte kolu USB girişine takıyoruz artık kullanabilirsiniz eğer ki ben kablosuz kullanacagım diyorsanız Bluetooth ile bağlamanız gereklidir.

Hocam ben Fortnite oynamak icin denemistim calısıyor. Öncelikle DS4 adlı programı indiriyoruz program açık haldeyken kablo ile birlikte kolu USB girişine takıyoruz artık kullanabilirsiniz eğer ki ben kablosuz kullanacagım diyorsanız Bluetooth ile bağlamanız gereklidir.

Hocam o programı kullanınca galiba DualShock kolunu Xbox kolu olarak gösteriyor. Öyle yapınca tuşlar falan Xbox'taki gibi oluyor oyunlarda, öyle olsun istemiyorum. Yok mudur başka çözümü?

Hocam o programı kullanınca galiba DualShock kolunu Xbox kolu olarak gösteriyor. Öyle yapınca tuşlar falan Xbox'taki gibi oluyor oyunlarda, öyle olsun istemiyorum. Yok mudur başka çözümü?

Steam görüyor orijinal DS kolunu ona gore ayar yapıyor. Ama tam olarak kolu kullanmak için DS4Windows programından kullanmanızı tavsiye ederim. Steamdan oluncada tuşlar a b şeklinde oluyor.

Dualshock 4 destekleyen oyunlarda kolu zaten direk taktığında görmesi gerekiyor. Destek yoksa mecburen xbox tuş dizilimini kullanman gerekiyor. Steam girişi kullanırsan oyunlar da genelde destek var.
Eğer oyun destekliyorsa, DS4windows programından çıkışı dualshock 4 olarakta ayarlayabiliyorsun. Profilin yanındaki edit'e tıkla ve resimdeki bölümden çıkışı ayarla.
Ekran görüntüsü 2022-12-08 174358.jpg

Geri
Yukarı