DualShock4 DS4Windows ile açınca titreşmiyor

fatalerror00

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda DS4'ü kullanmak isterken butonların Xbox olarak gözüktüğünü gördüm, daha sonra bu olayı çözüme kavuşturmak için araştırmalarım sonucunda DS4Windows adlı programı indirdim.

Fazla uzatmadan hemen konuyu hızlıca tamamlayayım. Steam'de FIFA 23, Rocket League gibi oyunları oynarken kullandığım DS4 kontrolcüsünü öncelikle geniş ekranda PlayStation kontrolcüsü olarak tanımladım, DS4Windows programından Xbox Controller'ı DualShock olarak çevirdim. Bu sefer kolü çift aygıt olarak algılıyordu, bu problemi çözdüm.

Şu an yaşadığım problem: Eğer oyunu PS4 butonlarının gözükeceği şekilde açarsam (DS4Windows programını kullanarak) oyunda hiçbir şekilde titreşim desteği alamıyorum fakat DS4Windows programını kapatıp oyun butonları Xbox butonları olarak gözükünce titreşimde herhangi bir problem yaşamıyorum tek sıkıntı butonların Xbox butonu gözükmesi oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

NOT: Eğer aramızda DS4Windows'u ve Steam'i aynı anda kullanırken çift atlama, aynı DS4'ü Steam'in iki kere görmesi gibi problemleri yaşayanlar varsa bununla alakalı çözümümü başka bir konuda açarak destek de bulunabilirim.

DS4 programının yapımcısının bu tür bir programı daha var scp tool kit biraz eski ve güncelleme almıyor ama sorunusz çalışıyor hem PS3 hem de PS 4 kolunu bağlayıp bütün oyunları sorunsuz oynadım. En son orijinal sitesinde sorun vardı program inmiyordu o sorun hala devam ediyorsa GitHub'da direk yapımcı programı paylaşmış oradan indirebilirsiniz.

DS4 programının yapımcısının bu tür bir programı daha var scp tool kit biraz eski ve güncelleme almıyor ama sorunusz çalışıyor hem PS3 hem de PS 4 kolunu bağlayıp bütün oyunları sorunsuz oynadım. En son orijinal sitesinde sorun vardı program inmiyordu o sorun hala devam ediyorsa GitHub'da direk yapımcı programı paylaşmış oradan indirebilirsiniz.

Bu programı indirdiğimde muhtemelen ilk yaşadığım hataları tekrar yaşayacağım. Steam ile de kontrolcüyü bağladığım için ikisi birden çalışınca çakışıyorlar ve kontrolcüyü çift algılıyor. Şu an bu problemi çözdüm bunu çözdüğümde titreşim bozuldu.

DS4Windows uygulamasını kurcaladım fakat ben göremedim acaba Titreşmeyi açıp kapatma gibi bir seçenek var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı