Dubleks ev için modem tavsiyesi

@!BaDBoY! O zaman sıkıntı yok. İnternet kopmasın yeterli ailen için. Bence ilk olarak, önerdiğim repeater modelini satın alıp dene. Repeater her türlü lazım. Olmazsa modem alırsın. Repeater, duvarı delmek için bence şart. :)

@!BaDBoY! O zaman sıkıntı yok. İnternet kopmasın yeterli ailen için. Bence ilk olarak, önerdiğim repeater modelini satın alıp dene. Repeater her türlü lazım. Olmazsa modem alırsın. Repeater, duvarı delmek için bence şart. :)

Öncelikle çok teşekkür ederim yardımın için ☺ Hocam şimdi benım modem üst katı görmüyor ya bu repeaterı prıze taktıgımda kendisi genişleyeceği için modemle arasında bağlantıyı kurabilir miyim ?

Şimdi repeater üst kata koyarsam modemin sinyali üst kata yetişmiyor ya modemle repeater arasındaki bağlantıyı kurabilir miyim gene de ?

@!BaDBoY! evet hocam kurabilirsiniz. Zaten amacı bu. Bir nevi köprü görevi görüyor. Bu cihazların tek amacı düşük sinyal gücünü yükseltebilmek. Örnek vermem gerekirse; bir birim sinyal alıyorsanız, dört birim sinyal alırsınız. 10 metre mesafe olmasına rağmen benim için durum bu şekildeydi. Elbette önerdiğim model için konuşuyorum.

@!BaDBoY! evet hocam kurabilirsiniz. Zaten amacı bu. Bir nevi köprü görevi görüyor. Bu cihazların tek amacı düşük sinyal gücünü yükseltebilmek. Örnek vermem gerekirse; bir birim sinyal alıyorsanız, dört birim sinyal alırsınız. 10 metre mesafe olmasına rağmen benim için durum bu şekildeydi. Elbette önerdiğim model için konuşuyorum.

Anladım hocam modemın sinyal gücü yetmese bile repeater kendi gücüyle her türlü bağlanıyor modeme.

Benim de baktığım bir repeaterdı herkes çok memnun bir de TP-Link olanı önermişlerdi ama bunu alacağım olmazsa o zaman modem bakarım galiba dubleks ev için ne olursa olsun bu cıhazı almak şart gibi.

Tekrardan çok tesekkur ederım 🙂

@!BaDBoY! modem ne kadar iyi olursa olsun araya duvar girince işler değişiyor. Baktınız repeater ile işi çözemediniz, modem de alırsınız mecburen. Aynen, siz modeme bağlanmıyorsunuz. Repeater üzerinden bağlantı kuruyorsunuz. Modeme bağlanma işi repeater tarafından yapılıyor. Güçlendirdiği sinyal sayesinde siz daha iyi sinyal alıyorsunuz. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı