Dubleks ev için modem tavsiyesi

!BaDBoY!

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Dubleks evde oturuyorum çok memnun olduğum Airties 5650 modemim üst katlarda çekmiyordu son zamanlarda aynı katlarda bile çekmemeye başladı yeni bir modem almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

300 TL'ye kadar bir modem bakıyorum üst katlarda çeksin istiyorum eğer ne olursa olsun çekmez diyorsanız buna ek olarak sinyal güçlendirici de önerebilirsiniz Xiaomi ve TP-Link'in sinyal güçlendiricileri iyi gibi geldi.

100 Mbps internet kullanıcısıyım evde yoğun bir şekilde PC ve PS4 kullanıyoruz ayrıca evdekilerde telefonla bağlanıyor bunlara uygun bir modem olursa iyi olur.

Repeater sayesinde bu problemden kurtulmuştum. Kesinlikle öneririm. Modem konusunda çok fazla bilgili değilim, arkadaşlar daha sağlıklı öneriler yapacaktır.

Repeater sayesinde bu problemden kurtulmuştum. Kesinlikle öneririm. Modem konusunda çok fazla bilgili değilim, arkadaşlar daha sağlıklı öneriler yapacaktır.

Evet bu cihazı ben de düşünüyorum ama modemim şuan aynı katta bile çekmediği için repeaterı kocayağım prize sinyal gücü düşük gideceğinden vazgeçtim siz modemle aynı odaya mı koydunuz acaba reapeterı ?
Xiaomi mi wifi pro modelini kullanıyorum gayet memnunum.

Modemle aynı odaya mı koydunuz repeaterı yoksa başka odaya mı ?

@!BaDBoY! hayır aynı odaya koymadım. Nerede sinyal gücüne ihtiyacın varsa orada prize takman gerekiyor. Aynı odaya koyarsan, oldukça düşük verim alırsın.
İmkanın varsa, kaliteli kablo ile bağlantı sağlamanı öneririm. Bilgisayarcılardan bu konuda akıl alabilirsin. Duvarı delerek, köşelerden üst kata çekebilirler. Online oyun oynayacaksan ping değerlerini düşürmek için kablo şart. Çok sinirlenirsin yoksa. :)

@!BaDBoY! hayır aynı odaya koymadım. Nerede sinyal gücüne ihtiyacın varsa orada prize takman gerekiyor. Aynı odaya koyarsan, oldukça düşük verim alırsın.
İmkanın varsa, kaliteli kablo ile bağlantı sağlamanı öneririm. Bilgisayarcılardan bu konuda akıl alabilirsin. Duvarı delerek, köşelerden üst kata çekebilirler. Online oyun oynayacaksan ping değerlerini düşürmek için kablo şart. Çok sinirlenirsin yoksa. :)

Benim için sıkıntı yok ben zaten modemın olduğu odadayım kablolu kullanıyorum üst katlarda ailem telefonla internete giriş yapıyor o yüzden kablosuz olarak bağlantı istiyorum modemin çekim gücü düşük olduğu için repeaterı üst kattaki prize takarsam acaba alt kattaki modemi görür mü diye düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı