Dünya dışı yaşama (uzaylılara) inanıyor musunuz?

İnanç olarak değil de mantıksal olarak bakıyorum. Gözlemleyebildiğimiz evrenin çapı 93 milyar ışık yılı, kendi galaksimizin içinde 100 milyardan fazla yıldız var, evrende bizimki gibi galaksilerden de yüzlerce milyar tane var. Kısacası yüzlerce milyar galaksi çarpı yüz milyar ortalama yıldız sistemi içinde gelişmiş bir sürü medeniyetin olması çok muhtemel.

Yalnız evren skalasındaki mesafeler o kadar uzak ki hiçbir türün en yakınındaki yıldız sistemindekiler hariç başka bir türle iletişime geçmemiş olması çok muhtemel.

Son düzenleme:
İnanmayan ile bir diyaloğum olacağını sanmıyorum, inanmak değil bu arada varlar zaten.
İnanç olarak değil de mantıksal olarak bakıyorum. Gözlemleyebildiğimiz evrenin çapı 93 milyar ışık yılı, kendi galaksimizin içinde 100 milyardan fazla yıldız var, evrende bizimki gibi galaksilerden de yüzlerce milyar tane var. Kısacası yüzlerce milyar galaksi çarpı yüz milyar ortalama yıldız sistemi içinde gelişmiş bir sürü medeniyetin olması çok muhtemel.

Yalnız evren skalasındaki mesafeler o kadar uzak ki hiçbir türün en yakınındaki yıldız sistemindeki başka bir türle iletişime geçmesi hariç etkileşim olmamış olması da çok muhtemel.
Her ihtimali göz önünde bulundurup varlar demek yerine çok muhtemel diyen Sabo olur gibi. 😂 Tam bir bilim insanı. 👍

Geri
Yukarı