Uzaylılara mesaj yollamak mantıklı mı?

BulutCanG

Centipat
Daha fazla  
Dün haber kanallarında uzaya mesaj yollanacağı açıklaması yapılıyordu. Siz dünya dışı hayata inanıyor musunuz? Şahsen ben inanıyorum. Bu koca evrende yalnız başına olamayız diye düşünüyorum ama bilimsel olarak kanıtlanamadı. Bu yollanan mesajları zeki varlıklar algılayabilir. Onların bize karşı tutumu ne olur? Örneğin Amerikalı'ların Kızılderili'lere yaptığı gibi bize zülüm mü ederler? Hawking bu konuda eğer onlar varsa iyi yaklaşmayacaklarını belirtmişti. Sizin düşünceleriniz neler?
Fikirleriniz Neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten birkaç kez yollandı, bir ilk olmayacak ve Stephen Hawking'e katılıyorum, eğer orada bir yerde bir medeniyet varsa yayılmacı mı arkadaş canlısı mı olacağını bilemeyiz. Sonumuz Half-life gibi olabilir. Uzaylılar konusuna gelirsek inanmak ya da inanmamak değil mesele, dünyanın evrendeki yerini bilirse bir insan ne kadar küçük ve değersiz olduğunu görür ve bu devasa komplex yapıda yalnız olamayacağını bilir. Mesele inanmaktan ötürü bilmek ya da bilmemek.

Zaten birkaç kez yollandı, bir ilk olmayacak ve Stephen Hawking'e katılıyorum, eğer orada bir yerde bir medeniyet varsa yayılmacı mı arkadaş canlısı mı olacağını bilemeyiz. Sonumuz Half-Life gibi olabilir.

Katılıyorum bu seferki yollanan mesaj farklı şekilde yollanacak diye söylendi dün tam dinleyemedim bugün araştırmıştım ama pek bilgi bulamadım

Dün haber kanallarında uzaya mesaj yollanacağı açıklaması yapılıyordu. Siz dünya dışı hayata inanıyor musunuz? Şahsen ben inanıyorum. Bu koca evrende yalnız başına olamayız diye düşünüyorum ama bilimsel olarak kanıtlanamadı. Bu yollanan mesajları zeki varlıklar algılayabilir. Onların bize karşı tutumu ne olur? Örneğin Amerikalıların Kızılderililere yaptığı gibi bize zülüm mü ederler? Hawking bu konuda eğer onlar varsa iyi yaklaşmayacaklarını belirtmişti. Sizin düşünceleriniz neler?
Fikirleriniz Neler?

Bence son derece mantıklı.

bir değişiklik olsun bıktık ya

Bence son derece mantıklı.

bir değişiklik olsun bıktık ya

Cevap troll gibi geldi ama, haklısın dostum. Kudret ve makam sahibi Allah (c.c) evrende tek bizi yaratmış olması saçma geliyor daha önce dünyada yaşadıkları söylenen cinler, hayvanlar, vs. onların arasında uzaylılar da olabilir ama en çok merak ettiğim şu; piramitleri gerçekten insanlar mı yoksa dünya dışı varlıklar mı yaptı?

Carl Sagan'ın dediği gibi, Evrende yalnız olduğumuzu düşünmek, okyanustan bir bardak su alıp balinalar yok demekle aynı şey. Bir çok video var internette ve bunların yüzde 95'i sahte belki daha fazlası. Ben ziyaret ettiklerini düşünenlerdenim😄.Ama gelenler zararsız olabilir, tabii bu zararlı uygarlıkların olmayacağı anlamına da gelmez. Ayrıca Roswell olayı çok etkilemişti beni. Çocukluğumdan beri uzayla ilgili birçok araştırma yaptım, birçok kitap okudum her zaman ilgimi çekmiştir.

Geri
Yukarı