Dünya Erkekler gününüz kutlu olsun!

Şöyle bir genelleme yapabilirim. Mesela Türk erkekleri genel olarak İslam kaynaklı daha rahat, daha eşitlikten uzak bir kültür ve inançla yoğurulduğundan bu konulara pek sıcak yaklaşamıyor. ''Kadın evde yemek yapacak, çocuk bakacak'' diyen tipleri görüyoruz. Kadınları bu şekilde eve kapatan İslam'dır. Yani evet; bütün bunlar erkeklerin suçu değil, inançların ve kültürlerin yön verdiği eşitlikten uzak davranış biçimleri. Hükümetler bunu doğru eğitimle şekillendirebilir, görülüyor ki gelmiş geçmiş her hükümet içinde bulunduğu bu durumdan memnun gibi.
Hakkari de mi yaşıyorsun? Çevreni değiştir derim. Öyle bir erkekle beraber olma sen de.

Kim kast ediliyor anlamadım. Yargı hükümetin elinde. Hükümet mi feminazi? Hayır, hatta kadını üreme aygıtı olarak gören elemanlar yönetiyor bizi. Sıradan vatandaş mı feminazi? Sanırım bu da genellemek oluyor. Kim bu feminaziler? Neredeler bilmiyorum ben. 3-5 sorunlu tiple karşılaşmışsınız gibi sadece.

Bundan ayrı olarak akılcı, rasyonel bireylerin halihazırda savunması gereken bir şeydir feminizm. Aksini söyleyenler başka bir dünyada yaşıyor. Feminazi denen şeyi bu tanımın dışında bırakıyorum.

🙂 👍

Balık baştan kokar deyimini kast etmiştim.
Türkiye hakkında cidden hiçbir bilginiz yokmuş onu anladım. Feminazi birkaç kişiden mi ibaretmiş? Türkiye'de ne zaman düzgün bir feminizm hareketi düzenlendi de biz desteklemedik?

Şöyle bir genelleme yapabilirim. Mesela Türk erkekleri genel olarak İslam kaynaklı daha rahat, daha eşitlikten uzak bir kültür ve inançla yoğurulduğundan bu konulara pek sıcak yaklaşamıyor. ''Kadın evde yemek yapacak, çocuk bakacak'' diyen tipleri görüyoruz. Kadınları bu şekilde eve kapatan İslam'dır. Yani evet; bütün bunlar erkeklerin suçu değil, inançların ve kültürlerin yön verdiği eşitlikten uzak davranış biçimleri. Hükümetler bunu doğru eğitimle şekillendirebilir, görülüyor ki gelmiş geçmiş her hükümet içinde bulunduğu bu durumdan memnun gibi.
Yanılıyorsunuz. Tüm dünyada kadın böyleydi. İslam ile hiçbir ilgisi yok. Kadınların çalışma hayatına girmeye başlaması 2.dünya savaşından sonradır. Çünkü 1 ve 2.dünya savaşıyla erkek nüfusu önemli ölçüde azalmıştır ve işgücü gereklidir. Çalışmanın bir hak değil, zorunluluk olduğunu umarım bir gün anlarsınız.

Türkiye'de ne zaman düzgün bir feminizm hareketi düzenlendi de biz desteklemedik?
Desteklemeyeceklerini kendin belirleyeceksin. Her yürüyüş, konferans, toplantı masum olmayabilir. Kendilerini kolaylıkla belli ediyorlar zaten.
Yanılıyorsunuz. Tüm dünyada kadın böyleydi. İslam ile hiçbir ilgisi yok.
Tüm dünyada böyle olduğu doğru ama İslam ile ilgisi yok, yanlış. Türkiye özelinde durum farklı. Türkiye'nin kadın hakları hususunda dünyadaki enlere girdiğini de hatırlatalım.
Çalışmanın bir hak değil, zorunluluk olduğunu umarım bir gün anlarsınız.
Yaşamak isteyenin çalışacağı gerçeğine katılıyorum zaten. Kaçırdığım bir nokta mı var diye tekrar okudum ama demek istediğiniz bu sanırım.

Yanılıyorsunuz. Tüm dünyada kadın böyleydi. İslam ile hiçbir ilgisi yok. Kadınların çalışma hayatına girmeye başlaması 2.dünya savaşından sonradır. Çünkü 1 ve 2.dünya savaşıyla erkek nüfusu önemli ölçüde azalmıştır ve işgücü gereklidir. Çalışmanın bir hak değil, zorunluluk olduğunu umarım bir gün anlarsınız.
Boşver. Onun gözünde biz IŞİD'ci terörist gerici, kapsalak insanlarız...

Geri
Yukarı