Dünya öküz ve balığın üzerindedir

YANİ O ALLAMA ALLIK BUNLAR HEP ALLAMA TILSIMINDAN 😇

Asker uğurlamalarda kınalarda kına da bu yüzden yakılır Askere niye Al tülbent niye etrafı Aldır askerin?

İşte O savaş sancağındaki Al renk de Türkiye bayrağındaki Al renk yani Al karısı tılsımıdır.

@Ali İhsan İnce

Al karısı olayı, Al karısı Albastı çağıran bebeği kaçıran iğneden korkan at kuyruğundan korkan düğümden korkan demirden korkan hazır olun size tarihin Spoilerini veriyorum, Evet Al karısından korunmak için Allanır da size şimdi görüp görebileceğiniz en şimşek çaktırır spoiler veriyorum.

Köroğlu Yiğitler silkinip ata binende, " Boydan boya demir dolu yiğitler Al karısından yani"

Ak elleri kızıl kana batıyor, bir kötü kavgadan kaçıyor, kaçma kötü kaçma şimdi dön olur.

Ak elleri batı elleri yani Ege tarafları, bir kötü dediği de kötülük yapan, kaçma diyor şimdi dön olacak boşuna kaçmana gerek yok.

" Allı gömlek koç yiğide don olur", Allı gömlek Allamak yani tılsım Al karısı tılsımı 😇

Misal Şeytan bunun neresinde isimli bir şey paylaşmış metin yazan bir arkadaşımız, Dertli bunu niye dedi biliyor musunuz? Osmanlı'da Türklere yapılan baskı istibdat politikasında Saz dombra vesaire yasaklanmış, Bunu çalanlar da şeytan aletin kendisi de şeytan diye fetvalar..

Yani Türklere türkü söylemek ve saz çalmak yasak çünkü, Gerek Dadaloğlu olsun gerek Köroğlu Osmanlı'nın zulümleri yaptığı baskılar soykırımlar Türklere dillendirilmektedir. Ayrıca zaten Anadolu'da bir isyan vardır Osmanlı zulmünden dağlar gene efe zeybek kızan eşkiya kaynamaktadır.

İşte Dertli de bu türküyü yakmıştır.

Dadaloğlu Avşarların buruk göçünü bilen var mı ferman padişahınsa dağlar bizimdir hani divan gümbür gümbürlenir köroğlu?

Avşar boyu çeke çeke misal büyük göçlerle Anadolu'dan ayrılmıştır bu yüzden.

Son 3 paragraf tüm metni okumama değdi, elinize sağlık.

Alkarısı sakinilan bir şey değil mi?

Yani özetle @Ali İhsan İnce

Bilişsel kopukluğun ne denli büyük olduğunu görmekte fayda var, Osmanlı Türkler biz Osmanlıyız diye çıldıran ve bu ülkenin en çoktan demografileri?

Türklüğü Osmanlı yani günümüz Neo Osmanlıcılık ile Türk İslam sentezi sananlar?

Celladına bildiğin aşık olan Stockholm berber çırağı kızlardan bir farkları yok?

Yani Osmanlı bize soykırım yaptı katliam yaptı Ermenileri ele alalım yahu Ermeniler Yahudiler Rumlar Osmanlı'nın bel kemiği tebaasıydı, Türkler ise ırgatıydı at arabacısıydı kölesiydi Reayasıydı askere er erattı, Türklerin gördüğü zulmün ve yaşadığı soykırımların haddi hesabı hududu yok.

İşte günümüzdekilerin kim olduğuna da ışık tutar bu dediklerim.

O türküler de olmasa akademik makaleler de olmasa çalışmalar da olmasa, yandık bittik kül olduk yani sıfırdan tarih yazacaklar.

Kalktı göç eyledi Avşar Elleri hakkımızda devlet etmiş fermanı, ferman padişahın kardeş dağlar bizimdir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz mevzuyu yanlış anlamışsınız. Galiba öküz ve balıktan sonraki kısmı okumadınız. Konu sahibi din savunması yapmıyor. Mevzu bambaşka.

Son düzenleme:
Yani özetle @Ali İhsan İnce

Bilişsel kopukluğun ne denli büyük olduğunu görmekte fayda var, Osmanlı Türkler biz Osmanlıyız diye çıldıran ve bu ülkenin en çoktan demografileri?

Türklüğü Osmanlı yani günümüz Neo Osmanlıcılık ile Türk İslam sentezi sananlar?

Celladına bildiğin aşık olan Stockholm berber çırağı kızlardan bir farkları yok?

Yani Osmanlı bize soykırım yaptı katliam yaptı Ermenileri ele alalım yahu Ermeniler Yahudiler Rumlar Osmanlı'nın bel kemiği tebaasıydı, Türkler ise ırgatıydı at arabacısıydı kölesiydi Reayasıydı askere er erattı, Türklerin gördüğü zulmün ve yaşadığı soykırımların haddi hesabı hududu yok.

İşte günümüzdekilerin kim olduğuna da ışık tutar bu dediklerim.

O türküler de olmasa akademik makaleler de olmasa çalışmalar da olmasa, yandık bittik kül olduk yani sıfırdan tarih yazacaklar.

Kalktı göç eyledi Avşar Elleri hakkımızda devlet etmiş fermanı, ferman padişahın kardeş dağlar bizimdir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bir ara Bolu Beyi ve Köroğlu için ayrı konu açın. Zaten hep dikkatimi çekmiştir. İçerisine çok fazla mesaj yerleştirmeyin, mod engeline gitmesin😄

Köroğlu değil bir tek Dadaloğlu tut sayısız figür Anadolu'da hep böyle, Köroğlu da bir efeydi Dadaloğlu 'da , Yörük Ali Efe de bir efeydi ! Çakırcalı da..

Zaten bu yüzden çok oyunlar oynandı 93 harbinde kandırılıp sonra da pusuya atılıp yok edilmeye çalışıldı, Rumlara kır serdarlığı verilip yok edilmeye çalışıldı derken ..

Son cumhuriyet kurulunca, cumhuriyete binaen dağdan inildi

Yani Cumhuriyet sayesinde Anadolu duruldu.

Aslında dur ben sana soru cevap açayım madem Google'dan bakalım gel :D

Hocam bir ara Bolu Beyi ve Köroğlu için ayrı konu açın. Zaten hep dikkatimi çekmiştir. İçerisine çok fazla mesaj yerleştirmeyin, mod engeline gitmesin😄

06:25'de donakaldım. Kişinin Ahlakının Kaynağının Bilinmezliği konusunda korku eyleminin ne kadar küçük görüldüğünü söylemiştim. Referansım her zaman Ortaçağ adaleti olmuştur.

Hocam, siz neredeydiniz bu zamana kadar ya? Aradığım kan sizmişsiniz. 🙃
Bu video gizli yazıyor🫡 İçeriğini hatırlıyor musunuz?

Bu video gizli yazıyor🫡 İçeriğini hatırlıyor musunuz?
Hatırlamaz olur muyum?

Videonun adı "Tırnak Arasındaki Kan İzleri"

İlk bölüm cadılık suçlaması ile idam edilen, Johannes Junius'un son anlarında kızına yazdığı mektubu konu alıyor. Mektupta yazılanlar okunuyor..

İkinci bölümde ise yine cadılık suçlamasıyla yakılan hamile bir kadının, yakıldığı esnada acıyla çocuğunu doğurup, son bir hamleyle çocuğunu kurtardıktan sonra gaza gelen topluluğun çocuğu tekrar ateşe atmasını anlatıyor. 06:25'teki donakaldığım noktada burasıdır.

Not: Videonun kullanılamamasına çok üzüldüm. Tekrar izlemek isterdim.

Hatırlamaz olur muyum?

İlk bölüm cadılık suçlaması ile idam edilen, Johannes Junius'un son anlarında kızına yazdığı mektubu konu alıyor. Mektupta yazılanlar okunuyor..

İkinci bölümde ise yine cadılık suçlamasıyla yakılan hamile bir kadının, yakıldığı esnada acıyla çocuğunu doğurup, son bir hamleyle çocuğunu kurtardıktan sonra gaza gelen topluluğun çocuğu tekrar ateşe atmasını anlatıyor. 06:25'teki donakaldığım noktada burasıdır.

Kanal adını da hatırlıyorsanız belki video da bulunabilir.

Hatırlamaz olur muyum?

İlk bölüm cadılık suçlaması ile idam edilen, Johannes Junius'un son anlarında kızına yazdığı mektubu konu alıyor. Mektupta yazılanlar okunuyor.

Kanal adını da hatırlıyorsanız belki video da bulunabilir.

https://www.youtube.com/@PortalVideo bu kanal olabilir

Hatırlamaz olur muyum?

İdam edilen cadı Johannes Junius yazınca birçok video çıkıyor. Sizin hangisini kast ettiğinizi ayırt edemedim.

Geri
Yukarı