Öbür dünya var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asla cevabını alamayacağımız bir soru en azından yaşarken benim inancıma göre evet var senin inancına göre olmayabilir hissediyorum konu yarına kilitlenecek.

Öbür taraf yoksa ahlak gibi kavramlar saçma olur ve kendi çıkarım için her şeyi yaparım. Çünkü hayata bir kez gelmişim, niye kurallara takılayım?

Giderim bir tane Mac çalarım ve kaçarım.
Yaşlı amcalardan para çalarım.
Ben herhangi bir tanrının varlığına inanmıyorum fakat biz insanların kurduğu topluma inanıyorum. O yüzden hem toplum kurallarına hem de 'empati' dediğimiz duygu sayesinde kendi ahlak kurallarıma uyarım.

Eğer sizin hırsızlık ya da günümüzün toplumsal ahlak kurallarına aykırı şeyleri yapmanızı durduran tek şey öbür tarafın varlığından dolayı oluşan korkuysa ne diyeceğimi bilemiyorum bile.

Ben herhangi bir tanrının varlığına inanmıyorum fakat biz insanların kurduğu topluma inanıyorum. O yüzden hem toplum kurallarına hem de 'empati' dediğimiz duygu sayesinde kendi ahlak kurallarıma uyarım.

Eğer sizin hırsızlık ya da günümüzün toplumsal ahlak kurallarına aykırı şeyleri yapmanızı durduran tek şey öbür tarafın varlığından dolayı oluşan korkuysa ne diyeceğimi bilemiyorum bile.
Napayım kurduğun topluluğu kardeş? Tanrı yoksa size mi ayak uydurayım?
Zaten insanları gerçek hayatta fazla sevmem.

Evet öyle. İçimden gelmiyor, Allah emrettiği için iyi bir insanım.

Öbür taraf yoksa ahlak gibi kavramlar saçma olur ve kendi çıkarım için her şeyi yaparım. Çünkü hayata bir kez gelmişim, niye kurallara takılayım?

Giderim bir tane Mac çalarım ve kaçarım.
Yaşlı amcalardan para çalarım.

Bir anarşist doğuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı