Dünya simülasyon olabilir mi?

Birinci şik tabii ki simulasyon icindeyiz bazen dusunmuyor degilim yani acaba bu simulasyonda ben tek miyim yoksa baskalarida var mı varsa kimler tanidigim 10 kisinin birinin uzayli olma ihtimali var midir diye.
Şunu belirtmeliyim ki, tanıdığınız herkes uzaylı. Sebep ise dünya uzaydaki bir gezegen ve bizde bu uzaydaki gezegende yaşayan canlılarız, yani doğal olarak hepimiz uzaylıyız aslında. :)
Simülasyon oyunuysa beni oynayan gerçekten kötü oyuncu 😊
GAMER. :)

Evet, işin ilginç tarafı Evrim Ağacının videosundaki hesaplamada Dünyanın simulasyon olma ihtimali olmama ihtimalinden daha yüksek çıkıyordu.

Cidden bu konuyu düşünüyorum uzun süredir ve yine geldim. Simülasyon kafamı karıştırdı. Ama biz simülasyonda yaşıyorsak neden ailemiz belirli kişiler ve bağlantılı? Bir bilgisayar oyunu olacağımızı sanmıyorum.

Baskan benim acimdan bakacak olursak.
Simdi biz super bir bilgisayara bagliyiz ama bilgisayar oyunundaki gibi bizi kontrol eden yok yani ne desem bagimsiz ozgur iradeye sahip insaniz lakin butun yaptığımiz dusuncelerimiz gozumuzle gordugumuz duydugumuz seyler bir hardiske kaydeliyor olabilir diye dusunuyorum hani derlerya Allah her şeyi bilir her şeyi gorur gibi.
Kral diyelim ki elimde simülasyonda yaşadığımıza dair bir sürü kanıt var. Bunları sana göstersem hatta seni simülasyondan bir şekilde çıkarsam ve gerçek evreni bizzat görsen. Gece nasıl uyuyacaksın? Öğrendiğinde eline ne geçecek? Sadece ruh sağlığın bozulacak ve hiç bir amacın kalmayacak. Ölümden daha çok korkmaya başlayacaksın çünkü öldüğün zaman yok olacağını bileceksin.(oto yazı denetimi sinirlerimi bozduğundan bu şekilde yazıyorum. Çok edebi olmuş da :) ).

Bazen rüyalarımızda o anı yaşamış gibi oluruz ama uyandığımızda hafızamızda çok az şey kalır. Küçük bir, ölümden sonra diriliş simülasyonu gibi. Buda bana göre ahiret hayatının kanıtıdır.
Simdi biz super bir bilgisayara bagliyiz ama bilgisayar oyunundaki gibi bizi kontrol eden yok yani ne desem bagimsiz ozgur iradeye sahip insaniz lakin butun yaptığımiz dusuncelerimiz gozumuzle gordugumuz duydugumuz seyler bir hardiske kaydeliyor olabilir diye dusunuyorum hani derlerya Allah her şeyi bilir her şeyi gorur gibi.
Eğer öyleyse de bilemeyiz, öyle değilse de.
Aynen
Eğer simülasyon içinde olsak bile bu bir yaratıcının olduğunu göstermez mi ?

Aynı bir oyun gibi düşün , yazılımcı oyunun kurallarını , çizimlerini , her şeyi tasarlıyor.

Ben bir Müslümanım , bu yüzden de Dünya'nın simülasyon olduğuna inanıyorum. Yaptığımız hataları veya güzel işleri kayda alacak , onları bu hayattan sonraki aşamada değerlendirecek bir simülasyon.
Aynen

"Gerçek" ve "olabilir" kelimeleri oldukça zıt kelimeler. Ayrıca "uzaylı" araştırmadı yapanlar da hep elit kesimden. Ve senin bu bahsettiğine simülasyon teorisi denmiyor pardon o başka bir şey. Her neyse. Sen doğru söylüyorsun diyelim. Senin uzaylı olmadığın ne malum?

Baskan cidden degilim ben orta seviye gelir duzeyine sahip ailenin cocuguyum.:D.
Evet, işin ilginç tarafı Evrim Ağacının videosundaki hesaplamada Dünyanın simulasyon olma ihtimali olmama ihtimalinden daha yüksek çıkıyordu.
Son zamanlarda bunu ben de çok düşünüyorum. Olabilir, mantıklı.

Ben bunu dusundum su sonuca vardim.
Benim acimdan bakacak olursak.

Tanri insanlari yaratti mi bilemem ama su bir gercek: Hepimiz simulasyon denilen bir seyin icinde olabiliriz. Matrix filmi buna bir ornektir. Gordugumuz bazi seyler gercek olmayabilir. Mesela insan oldugunu gordugumuz onemli elit kisiler uzayli olabilir, biz de maalesef simulasyonda oldugumuz için uzaylilari insan olarak gorebiliriz.
Bu dusunceye nereden kapildiniz diye sorabilirsiniz, cevabi:
Nette herkes dunya disi yaratiklardan bahsediyor. Mesela reptilian, illuminate ve anunakiler tamamen kurgudur. Bence olayi dunya disi yaratiklara baglamanin kisa bir yoludur ve bu kurgudaki kisiler zaten aramizda dolasan ya da dunyayi kontrol eden kisilerdir. Dunyadaki olaylara ya kendileri mudahale ederler ya da bunu iktidara cikardiklari kisilere yaptirirlar. Sonuc olarak zaten uzayli dedigimiz kisiler aramizda biz onlari simulasyonda oldugumuz için insan olarak goruyor olabiliriz.
Ellle tutulur gözle görülür bir kanıt ve bunun kaynakları olmadığı sürece teorinin var olmadığını saymak doğruya daha yakındır. Bu tip konular çok uzadı.

Ellle tutulur gözle görülür bir kanıt ve bunun kaynakları olmadığı sürece teorinin var olmadığını saymak doğruya daha yakındır. Bu tip konular çok uzadı.

Olumden sonra hayatin gercek olmamasi seni korkutuyor olmali konu hosuna gitmedi ise disklike atar gecersin.

hiI6kIu.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı