Dünyada temizlenemiyecek kadar büyük bir kır var mı?

Dini açıdan mı soruyorsunuz fiziki açıdan mı? Atıyorum kötülük de bir kir, kötülük temizlenebilir mi diye soruyorsunuz yoksa deniz kirliliği temizlenebilir diye mi?

Dini açıdan değerlendirince temizlik çok önemli olduğu bahsedildiği için böyle bir şey mümkün değildir gibi geliyor ama yine de sormak istedim. Böyle bir şey mümkün mü? Başlıkta kır değil kir yazıyor.

Pasifik okyanusunda plastik kıta oluşmuş Türkiye'nin yüzölçümünün iki katı, sen hesap et var mı yok mu.

Dini açıdan mı soruyorsunuz fiziki açıdan mı? Atıyorum kötülük de bir kir, kötülük temizlenebilir mi diye soruyorsunuz yoksa deniz kirliliği temizlenebilir diye mi?
Hocam isterseniz her açıdan cevap verebilirsiniz ama benim kastettiğim deniz kirliliği, dışkı gibi şeyler.

Temizlenmesinden kastimiz bizim "kir" olarak nitelendirdigimiz bir formdan "kir" olarak degerlendirmedigimiz baska bir forma donusmesi mi?

Sonucta karbon, azot hede hodo dongusuyle aslinda her sey birbirine donusuyor. Senin icin plastik "kir" ama dunya icin sadece bir obje. Sana gore kaka, baskasina gore besin ya da gubre.

Ksenonun bir izotopunun yarilanma omru milyonlarca yil. Dunya yok olacak, 250 gram Ksenon hala gumbur gumbur.

Temizlenmesinden kastimiz bizim "kir" olarak nitelendirdigimiz bir formdan "kir" olarak degerlendirmedigimiz baska bir forma donusmesi mi?

Sonucta karbon, azot hede hodo dongusuyle aslinda her sey birbirine donusuyor. Senin icin plastik "kir" ama dunya icin sadece bir obje. Sana gore kaka, baskasina gore besin ya da gubre.

Ksenonun bir izotopunun yarilanma omru milyonlarca yil. Dunya yok olacak, 250 gram Ksenon hala gumbur gumbur.
Hocam yaklaşımınız biraz fazla kimya odaklı olmuş. Sıradan bir insanın karşılaşabileceği tarzı kirler hakkında yorum yapsaydınız keşke.

Geri
Yukarı