Dünyadaki en eski din hangisidir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TRaJeDy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar soru bu şekilde beni aydınlatır mısınız? Merak ediyorum Google amca bana istediğimi verir vermesine de burada konuşarak daha iyi anlaşırız.

En eski din hindiuzm olarak gösteriliyor ama bence din denen kavram göreceli kavramdır ve din bir ihtiyaçtır şahsen ben bir ateist olarak dinlere inanmıyorum hiçbirisine.

Hinduizm gibi duruyor. Onun disinda insanlarin kendi fikri de vardir o Hinduizm'den once. Gunese tapanlar, aya tapanlar, atese tapanlar. Cok fazla var be.

Peki arkadaşlar, o kadar din var 4 tane kitap var. Neden?

Bazı durumlarda geçersiz olduğu ima edilen durum. Bir dine milyardan fazla insan inanınca doğru oluyormuş meğer. Bir bakımdan da haklı bunu söyleyen, sen inanmasan o inanmasa nasıl olacak bu işler? Sürü psikolojisi ile varlığını devam ettirmiyor mu zaten din olgusu!

Bu arada zamanında puta tapan milyarlarca insan, ondan önce ateşe tapan milyonlar, aya güneşe tapan kitleler, zeusla arası iyi olanlar, Ra'dan ışık alanlar, inekten medet umanlar ve bunların öğretisi dinlere tabii olanlar da salak değildi sanırım.

İlk olarak ne zaman insanın gücü bir şeylere yetmemişse o zaman.

Kuranda bile karınızı dövün diye ayet var. Nisa 34 üncü ayet dileyen okuyabilir. Diyanetin sitesinden bazı din tüccarları bunu ucuzlaştırarak, yok öyle değil şöyle diyerek durumu kurtarmaya çalışıyor ama her şey ortada. Belli kadını bu kadar ezen ayet varken kuran neden doğru olsun ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı