Dünyanın en güçlü işlemcisi ne?

AMD içeren bir sistem kullanacağıma Commodore 64 kullanırım daha iyi. Bulldozer zamanı uff 8 çekirdek pampa uçuyo işlemci efsane diyen tayfa burada Intel eleştiriyor. Bir de Intel satış temsilcileri gelmiş demişler, aynen satış temsilciyiz aynen.
Beynim kanıyor şu anda.

AMD içeren bir sistem kullanacağıma Commodore 64 kullanırım daha iyi. Bulldozer zamanı uff 8 çekirdek pampa uçuyo işlemci efsane diyen tayfa burada Intel eleştiriyor. Bir de Intel satış temsilcileri gelmiş demişler, aynen satış temsilciyiz aynen.
10 yıllık bulldozer işlemcilerin hala neyini eleştiriyorsunuz? Bence zamanına göre çok başarılı işlemcilerdi. FX 8350 kullandım yıllarca 5.0 GHZ OC yapmıştım, Crossfire ile kullandım, hiçbir zaman üzmedi. Hala çoklu çekirdek performansında İ3 9100F'i geçiyor.
Tüm bunlara rağmen Intel'den sonra AMD geçmem sanırım bir daha.

10 yıllık bulldozer işlemcilerin hala neyini eleştiriyorsunuz? Bence zamanına göre çok başarılı işlemcilerdi. FX 8350 kullandım yıllarca 5.0 GHZ OC yapmıştım, Crossfire ile kullandım, hiçbir zaman üzmedi. Hala çoklu çekirdek performansında İ3 9100F'i geçiyor.
Tüm bunlara rağmen Intel'den sonra AMD geçmem sanırım bir daha.
Ben ev kullanıcısı gözüyle eleştiriyorum. Renderla falan işim yok, dolayısıyla o kadar çekirdeğin benim için hiçbir vasfı yok, i3 6100 bile (2C/4T) oyun performansında 8 çekirdekli 8350'yi tokatlıyorsa söylenecek pek de bir söz yok. Tekli çekirdek performansından ziyade, bir de piyasa olarak da daha önde. Şimdi kim gidip ikinci el FX8350 alır ki Intel almak yerine? Bir de nam-ı diğer soba işlemcisi var tabii 220W çeken FX 9590. Ayrıca somut örnek olması açısından forumda açılan sorunlu AMD sistem konuları çok daha fazla. AMD'yi zamanında ben de kullandım, hatta elimde şuan RX460 de var keşke olmasaydı, mecburen kullanıyorum. 70-75 derece arası gidip geliyor yükte.

AMD'yi zamanında ben de kullandım, hatta elimde şuan RX460 de var keşke olmasaydı, mecburen kullanıyorum. 70-75 derece arası gidip geliyor yükte.
Hangi RX 460 var elinde ? Strix modeli olsaydı elinde 70 75 dereceye çıkman çok zordu. Isı konusunda direk AMD'ye laf atman yanlış. İntel işlemci alıyorsun stock soğutucu ile kullanamıyorsun.

Ben ev kullanıcısı gözüyle eleştiriyorum. Renderla falan işim yok, dolayısıyla o kadar çekirdeğin benim için hiçbir vasfı yok, i3 6100 bile (2C/4T) oyun performansında 8 çekirdekli 8350'yi tokatlıyorsa söylenecek pek de bir söz yok. Tekli çekirdek performansından ziyade, bir de piyasa olarak da daha önde. Şimdi kim gidip ikinci el FX8350 alır ki Intel almak yerine? Bir de nam-ı diğer soba işlemcisi var tabii 220W çeken FX 9590. Ayrıca somut örnek olması açısından forumda açılan sorunlu AMD sistem konuları çok daha fazla. AMD'yi zamanında ben de kullandım, hatta elimde şuan RX460 de var keşke olmasaydı, mecburen kullanıyorum. 70-75 derece arası gidip geliyor yükte.
RX 460 bende de ofis bilgisayarından oyun oynamak için almıştım, 2 yıldır kullanıyorum MSI'IN 4GB tek fanlı modeli, oyunlarda yazın bile 60 dereceyi geçmiyor. Ufak ve tek fanlı bir kasanın içinde üstelik.
Hocam eleştiriyorsun da azıcık mantıklı eleştir 61002ün çıkış tarihi nedir? 8350'nin çıkış tarihi nedir? Arada 3 yıldan fazla zaman var.
Ayrıca i3 ile SLİ yapamazsın. Tek çekirdek gücü yüksek olduğu için tokatlıyor. Ona bakarsan 6 çekirdekli 9600K 18 çekirdekli işlemcileri geçiyor oyunlarda.
Ben zamanına göre değerlendiriyorum.

Tüm bunlar bir yana bütçe sorunu yoksa Nvdia ve Intel'i her zaman tercih ederim ben de nedeni ise çok daha kararlı sorunsuz ürünleri olması. AMD tarafında sorunlar bitmiyor, driverlar düzgün çalışan kartı, bozuyor vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı