Dünyanın en güçlü işlemcisi ne?

Ben ev kullanıcısı gözüyle eleştiriyorum. Renderla falan işim yok, dolayısıyla o kadar çekirdeğin benim için hiçbir vasfı yok, i3 6100 bile (2C/4T) oyun performansında 8 çekirdekli 8350'yi tokatlıyorsa söylenecek pek de bir söz yok. Tekli çekirdek performansından ziyade, bir de piyasa olarak da daha önde. Şimdi kim gidip ikinci el FX8350 alır ki Intel almak yerine? Bir de nam-ı diğer soba işlemcisi var tabii 220W çeken FX 9590. Ayrıca somut örnek olması açısından forumda açılan sorunlu AMD sistem konuları çok daha fazla. AMD'yi zamanında ben de kullandım, hatta elimde şuan RX460 de var keşke olmasaydı, mecburen kullanıyorum. 70-75 derece arası gidip geliyor yükte.
Her ay yenisi eklenen Intel işlemcilerdeki güvenlik açıklarından haberiniz yok sanırım.

Biraz bilgili, mantıklı yorumlar atın. Intel'ın en iyi işlemcisi şu an ne? Konuda attığım işlemci. Ne kadar boş yorumlar yapıyorsunuz. Piyasayı takip etmiyorsan yorum yapmak için yapma.
Dalga mı geçiyorsunuz yoksa adam mı seçiyorsunuz anlamadım. Intel'in sitesine girince, 9980xe diye bir işlemci zaten çıkıyor, o attığın işlemciye göre daha fazla GHz'e sahip, ayrıca 2 nesil daha yeni.
@samsepiol link atıyor, linkte 9980xe daha önde, hatta sitede 1. sırada. Neden diyorum sadece neden, ukalalık yapacağına soruma cevap versen yeter. UserBenchmark: Intel Core i9-7980XE vs i9-9980XE

Dalga mı geçiyorsunuz yoksa adam mı seçiyorsunuz anlamadım. Intel'in sitesine girince, 9980xe diye bir işlemci zaten çıkıyor, o attığın işlemciye göre daha fazla GHz'e sahip, ayrıca 2 nesil daha yeni.
@samsepiol link atıyor, linkte 9980xe daha önde, hatta sitede 1. sırada. Neden diyorum sadece neden, ukalalık yapacağına soruma cevap versen yeter. UserBenchmark: Intel Core i9-7980XE vs i9-9980XE
Tek etki faktörü GHz olsa Intel G serisi işlemciler en iyi işlemci olurdu :)

"Guclu" diye islemci kiyaslamasi olmaz. Ölçüt ve durum bilgisiyle donanım kıyaslanır.
Tek çekirdek / @3.00 GHZ
Cok cekirdek / @4.00 GHZ
TDP

gibi.

Belirlenen kistasa gore de benchmark degerine gore siralama yapilir.

Ornek:

Bir suru benchmark yapan site var, bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı