Dünyanın en iyi tankı nedir?

Hocam 2 tane Leopard'ı ele geçirmişler orası doğru. 2016 El-bab olması gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1960 model tanklardan bahsediyorum eski olanlar M60 serisi ilk gönderildi (M60 tankının pek çok modernizasyon görmüş türevi vardır envanterimizde ancak eski olduğu gerçeğini değiştirmez) Suriye'ye bil diye söylüyorum.
Türkiye'deki tanklar ile Abrams'ın savaş performansı kıyaslaması yaptın bunun hakkında yazmandın mı iyi oku yazını Türkiye'deki tanklar zaten belli başka bir tank yok maalesef envanterimizde karşılaştırma yapacağın. Ayrıca işid Türkiye'den Suriye'de tank ele geçirmedi savaş zayiatı olarak kullanılamaz hale geldi en büyük problem Suriye'de anti tank füzesiydi.
M60 serisi ilk gönderildi zaten ama onlar peynir ekmek gibi yok edildiler, benim bilmem gereken bir şey burada. Ben Leopard'ın ne kadar kaliteli olduğunu savaş geçmişleri üzerinden karşılaştırma yaptım, sizin yaptığınız çarpıtma oluyor, benim ağzımdan böyle bir cümle çıkmadı. Attığım resimde ele geçirdiklerini görebilirsiniz. Bu kadar zayiatın en büyük sebebi de tankları piyade desteği olmadan tek başlarına sahaya sürmeleri. syria.liveuamap.com/ bu siteye ara ara göz atmanızı tavsiye ederim, tüm olayları tarafsız ve olabildiğince çıplak şekilde sunuyorlar. Fakat böyle olmasından ötürü Türkiye'de yasaklı bir site, VPN ile girebilirsiniz.

Hocam 2 tane Leopard'ı ele geçirmişler orası doğru. 2016 el-bab olması gerek.

O sırada o bölgede askerdim hiç duymadım tank ele geçirilme meselesini Leopard tankları savaşın ilk sıcak zamanında gönderilmedi sonra gönderildi ve aksine eski tanklarımız zırhı zayıf olduğu için anti tank füzesine hedef oluyordu kaybımız bunun yüzünden yüksek oldu.

M60 serisi ilk gönderildi zaten ama onlar peynir ekmek gibi yok edildiler, benim bilmem gereken bir şey burada. Ben Leopard'ın ne kadar kaliteli olduğunu savaş geçmişleri üzerinden karşılaştırma yaptım, sizin yaptığınız çarpıtma oluyor, benim ağzımdan böyle bir cümle çıkmadı. Attığım resimde ele geçirdiklerini görebilirsiniz.
Hocam eğer bizde 2A7 olsaydı bence bu kadar çok tank kaybı verilmezdi. 2A4 ise ATGM'lere karşı o da çaresiz.

O sırada o bölgede askerdim hiç duymadım tank ele geçirilme meselesini Leopard tankları savaşın ilk sıcak zamanında gönderilmedi sonra gönderildi ve aksine eski tanklarımız zırhı zayıf olduğu için anti tank füzesine hedef oluyordu kaybımız bunun yüzünden yüksek oldu.
Ele geçirilse bile askerlere söylenmez diye düşünüyorum, morallerini düşürmemek amacıyla. Siz benden daha iyi bilirsiniz ama.

Hocam biz de duymadık zaten. Anca yabancı kaynaklardan öğreniyoruz.Fotoğraflar var ve videolar var. Attım biraz daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı