Dünyanın en uyduruk 3 bilgisayar hikayesi

647624518

Hectopat
Makaleler
8
YouTube'ta gezinirken bu video ile karşılaştım ve bu şahsın uydurmalarındaki mantık hataları nedeniyle gülmekten yarıldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. Hikayedeki mantık hatası; CPU'yu ters takmak gerizekalı olmadığınız sürece imkansızdır.

Intel işlemcilerde üstte iki adet anakartla eşleşecek biçimde çentikler olacaktır. Siz ters taksanız bile işlemci, sokete oturmayacak ve hatayı çok geç olmadan fark edeceksiniz.

AMD işlemciler PGA olduğu için ters takma gibi bir şansınız yok zaten. Ters takarsanız işlemci sokete sığmayacak ve hiçbir deliğe girmeyecektir.

2. Hikayedeki mantık hatası; Anakart ile kasayı ayrı tutan somunlara SPEAKER DENMEZ!

Bu en aptalcası olabilir sanırım. Anakartı kasa ile ayıran somuna SPEAKER demiş bu üstün zekalı vatandaşımız. Bu somunlara STANDOFF denir. Siz anakartı kasaya hoparlör ile mi bağlıyorsunuz?

3. Hikayedeki mantık hatası; Kasanın üzerine düştüğünüzde ciddi kan kaybı yaşayamazsınız.

WO_Cover.jpg

Bu bir sıradan bilgisayar kasası. Bu bilgisayar kasasının kenarları jiletten değildir ve üzerine düştüğünüzde bir yerinizin abartılı bir şekilde kesilmesi biraz zordur. Ayrıca kesilse bile bu genellikle çok küçük sıyırıklar ile sonuçlanır. Acıyı hissedememe gibi bir şansınız yoktur. Düştüğünüzde ve kalktığınızda her zaman kolunuzda acıyı hissedersiniz ama kolunuz bir Düden Şelalesi misali kan kaybetmez.

Bu da size bir konu. Ben şahsen bu kanalı takip etmenizi önermiyorum. Hatta bu kanaldan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Karar sizin. İyi akşamlar.

Dünyanın en uyduruk bilgisayar şirketinin kuruluş hikayesi:

Casper, 1991 yılında üniversiteden yeni mezun 3 girişimci bilgisayar mühendisi olan Altan Aras Fakılı, Yalçın Yıldırım ve Ali İhsan Taşkın tarafından resmen İstanbul'da kurulmuş, bilgisayar ve yan ürünleri üreten bir firmadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı