Çözüldü Dünyanın ilk 20-50 üniversitesine spor yapmadan girmek mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
14 yaşındayım ben de her çocuk gibi yurt dışındaki ilk 20 en azından ilk 50 üniversiteyi hedefliyorum.

Programlama olarak: C/C++ -orta-, Java -orta, üst-, Python, C#-üste yakın-, Matlab -temel- biliyorum
Bilim ile aram iyi bu sıralar sicim teorisi ile ilgileniyorum
Kompozisyon yazma vs. de ortanın bir, iki gömlek üstü yeteneğim var diyelim.
İngilizcemde b2'nin sonlarında.

Ama gel gör ki spor konusunda üst düzey yeteneksizim yani öyle böyle değil ben nasıl bu üniversitelere gireceğim?

Edit: Bu arada biraz 3D modelleme biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum sen olayı yanlış anlamışsın. İyi bir sporcu isen spor bursu ile herhangi bir bölüm okumana izin veriyorlar. Ya da sana şu şu bölümlere gidebilirsin diyorlar. O bölümlerin parasına göre. Yani sporcu olup mühendislik okuyabilen kişiler var.
Ama sporcu olmadan da yapanlar var. Şu elemanın bir videosu vardı. Bu videonun açıklamasına koymuş ama sonradan gizlemiş. Herifin sporla adam akıllı alakası yok. Diğer videolarına da bakabilirsin.

O okullara girmek her çocuğun hedefi değil. İnsanlar neler yapamayacaklarını biliyor.
Bu kadar dile yayılmaktansa C++ veya Java'da çok daha usta duruma gelmeni tavsiye ederim. Dilin Syntax'ından çok onu kullanabilmen önemli. Gerçekten iyi anlamda kullanabiliyorsan diğer dillerde zorlanmazsın zaten. Firmalar ona bakmıyor, orada gerekirse sana öğretirler. Adam senin onu öğrenip güzelce iş yapabileceğinden emin olmaya çalışıyor.
Tüm bunları gerçekten biliyorsanız alınabilirsiniz de bir dili bilmek o kadar kolay değil. Büyük ihtimal bayağı bir abartıyorsunuz. Herhangi bir proje yaptıysanız GitHub hesabınızda paylaşın ve bilgili kişiler inceleyip gerçekten abartıp abartmadığınızı anlasınlar.

Spor ile alakalı bir okul olmadığı sürece bakmazlar.
xo84098yzgeb.jpeg

GitHub ya da benzeri platformlarda yaptiginiz projeleri paylastiysaniz incelemek isterim, yoksa anlattiklarinizin Benin acimdan degeri 1'dir.
Ben de Technische Universität München'e gitmek istiyorum mesela, Goethe B2/C1'i vermem gerekecek, bloke hesap falan filan. Projelerimi ve sertifikalarimi da eklersem olabilir gibi :^)

15

Yeni konular

Geri
Yukarı