Çözüldü Dünyanın ilk 20-50 üniversitesine spor yapmadan girmek mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
14 yaşındayım ben de her çocuk gibi yurt dışındaki ilk 20 en azından ilk 50 üniversiteyi hedefliyorum.

Programlama olarak: C/C++ -orta-, Java -orta, üst-, Python, C#-üste yakın-, Matlab -temel- biliyorum
Bilim ile aram iyi bu sıralar sicim teorisi ile ilgileniyorum
Kompozisyon yazma vs. de ortanın bir, iki gömlek üstü yeteneğim var diyelim.
İngilizcemde b2'nin sonlarında.

Ama gel gör ki spor konusunda üst düzey yeteneksizim yani öyle böyle değil ben nasıl bu üniversitelere gireceğim?

Edit: Bu arada biraz 3D modelleme biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum sen olayı yanlış anlamışsın. İyi bir sporcu isen spor bursu ile herhangi bir bölüm okumana izin veriyorlar. Ya da sana şu şu bölümlere gidebilirsin diyorlar. O bölümlerin parasına göre. Yani sporcu olup mühendislik okuyabilen kişiler var.
Ama sporcu olmadan da yapanlar var. Şu elemanın bir videosu vardı. Bu videonun açıklamasına koymuş ama sonradan gizlemiş. Herifin sporla adam akıllı alakası yok. Diğer videolarına da bakabilirsin.

O okullara girmek her çocuğun hedefi değil. İnsanlar neler yapamayacaklarını biliyor.
Bu kadar dile yayılmaktansa C++ veya Java'da çok daha usta duruma gelmeni tavsiye ederim. Dilin Syntax'ından çok onu kullanabilmen önemli. Gerçekten iyi anlamda kullanabiliyorsan diğer dillerde zorlanmazsın zaten. Firmalar ona bakmıyor, orada gerekirse sana öğretirler. Adam senin onu öğrenip güzelce iş yapabileceğinden emin olmaya çalışıyor.
Daha liseye yeni geçtim şimdiden YKS kasmaya mı başlayayim yoksa sat mı kasayim ne dersiniz?

SAT sınavı zor bir sınav değildir. Daha liseye yeni geçmişsin SAT sınavı diyorsun? Ayriyeten Amerika'da üniversite okumak için sadece SAT sınavı yeterli olmuyor buradan giderken. Bunun yanında Amerika'da okumak da ayrı bir ekonomik özgürlük gerektirir. Daha bu yaşta bu kadar hayale kapılıp gelecekte üzülürsen ağır travma yaşarsın.

Sat sınavı zor bir sınav değildir. Daha liseye yeni geçmişsin sat sınavı diyorsun? Ayriyeten Amerika'da üniversite okumak için sadece sat sınavı yeterli olmuyor buradan giderken. Bunun yanında Amerika'da okumak da ayrı bir ekonomik özgürlük gerektirir. Daha bu yaşta bu kadar hayale kapılıp gelecekte üzülürsen ağır travma yaşarsın.

Maddi açıdan bir sıkıntım yok. Toefl'de gerekiyormuş anladığım kadarıyla bir de murphy ve Hewings'nin İngilizce kitapları var teorik bilgi için yeter mi sizce?

Maddi açıdan bir sıkıntım yok. Toefl'de gerekiyormuş anladığım kadarıyla bir de murphy ve Hewings'nin İngilizce kitapları var teorik bilgi için yeter mi sizce?
Schaum's College serilerine bakabilirsin. Sonra James Stewart Precalculus kitabı da güzel lise seviyesi için. Fen lisesi MEB ders kitapları da bence gayet iyi kitaplar. Ama olaya YKS-SAT kasma olarak bakıyorsun. Bir an önce vizyonunu değiştirmeni temenni ederim.

Şimdi gördüm İngilizce dil kitabı istemişsin. Onda tavsiye veremem. Ben FONO Yayınları'nın Kendi Kendine Öğren kitaplarını kullanmıştım. Dört seviyeydi toplam sekiz kitap...

Schaum's College serilerine bakabilirsin. Sonra Thomas' Precalculus kitabı da güzel lise seviyesi için. Fen lisesi MEB ders kitapları da bence gayet iyi kitaplar. Ama olaya YKS-SAT kasma olarak bakıyorsun. Bir an önce vizyonunu değiştirmeni temenni ederim.

Şimdi gördüm İngilizce dil kitabı istemişsin. Onda tavsiye veremem. Ben FONO Yayınları'nın Kendi Kendine Öğren kitaplarını kullanmıştır. Dört seviyeydi toplam sekiz kitap...
Ancak ACT,TOEFL,SAT sınavlarında derece gerek miyor mu?

Geri
Yukarı