Çözüldü Dünyanın ilk 20-50 üniversitesine spor yapmadan girmek mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
14 yaşındayım ben de her çocuk gibi yurt dışındaki ilk 20 en azından ilk 50 üniversiteyi hedefliyorum.

Programlama olarak: C/C++ -orta-, Java -orta, üst-, Python, C#-üste yakın-, Matlab -temel- biliyorum
Bilim ile aram iyi bu sıralar sicim teorisi ile ilgileniyorum
Kompozisyon yazma vs. de ortanın bir, iki gömlek üstü yeteneğim var diyelim.
İngilizcemde b2'nin sonlarında.

Ama gel gör ki spor konusunda üst düzey yeteneksizim yani öyle böyle değil ben nasıl bu üniversitelere gireceğim?

Edit: Bu arada biraz 3D modelleme biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum sen olayı yanlış anlamışsın. İyi bir sporcu isen spor bursu ile herhangi bir bölüm okumana izin veriyorlar. Ya da sana şu şu bölümlere gidebilirsin diyorlar. O bölümlerin parasına göre. Yani sporcu olup mühendislik okuyabilen kişiler var.
Ama sporcu olmadan da yapanlar var. Şu elemanın bir videosu vardı. Bu videonun açıklamasına koymuş ama sonradan gizlemiş. Herifin sporla adam akıllı alakası yok. Diğer videolarına da bakabilirsin.

O okullara girmek her çocuğun hedefi değil. İnsanlar neler yapamayacaklarını biliyor.
Bu kadar dile yayılmaktansa C++ veya Java'da çok daha usta duruma gelmeni tavsiye ederim. Dilin Syntax'ından çok onu kullanabilmen önemli. Gerçekten iyi anlamda kullanabiliyorsan diğer dillerde zorlanmazsın zaten. Firmalar ona bakmıyor, orada gerekirse sana öğretirler. Adam senin onu öğrenip güzelce iş yapabileceğinden emin olmaya çalışıyor.
Even though ı'm a language student, ı'm having a hard time at B1 Level. I wonder how you got to B2 Level when you were 14.

Öncelikle kendimi tam olarak test edemediğim için içtenlikle özür diliyorum.
Efset.org'dan ikinci bir test yaptım ve 68 aldım anladığım kadarıyla B2 71 ile başlıyor.
Ben bu zamana kadar öğretmenlerimin dediğine göre davranmıştım.
Yeni bir bakış açısı kazandırdığın için teşekkür ederim.

Ramlama olarak: C/C++ -orta-, Java -orta, üst-, Python, C#-üste yakın-, Matlab -temel- biliyorum" yazmışsın.
Bunun gibi bir gramer ile noktalama ile yazı yazdığın zaman seni sınıftan geçiriyorlar mı?
Yazı düz.

Hiç öyle mükemmel bir kompozisyon yazmadım ama yazdıklarım genel olarak sınıfımın ve okulumun biraz üzerindeydi.
Öyle çok biliyorum demedim.

Tüm bunları gerçekten biliyorsanız alınabilirsiniz de bir dili bilmek o kadar kolay değil. Büyük ihtimal bayağı bir abartıyorsunuz. Herhangi bir proje yaptıysanız GitHub hesabınızda paylaşın ve bilgili kişiler inceleyip gerçekten abartıp abartmadığınızı anlasınlar.

Abartıyorsunuz derken niye böyle düşündüğünüzü anlamadım.
Sonuç olarak dünya üzerinde 9-10 yaşlarında olup, benim yaptıklarımdan çok daha iyisini yapan bir sürü insan var.

Bu kadar şey bilen biri böyle bir soru sormaz bu arada.

Maalesef o konuda haklısınız ama siteler ve daha önce Harvard'a gitmiş insanlar genellikle spor veya müzikle ilgilendiğini söylüyor.
Bir de ben kolaylıkla manipüle edilebilecek bir insanımdır, genellikle düzgün cümle kurabilen her insana inanırım.

Tüm bunları gerçekten biliyorsanız alınabilirsiniz de bir dili bilmek o kadar kolay değil. Büyük ihtimal bayağı bir abartıyorsunuz. Herhangi bir proje yaptıysanız GitHub hesabınızda paylaşın ve bilgili kişiler inceleyip gerçekten abartıp abartmadığınızı anlasınlar.

Gerçekten biliyorsunuzdan kasıt %100 olarak ise o konuda çok emin değilim. Maalesef ki seviye ölçer değilim. C/C++ konusunda deitelin kitaplarını okuyup biraz pratik yapmıştım. Python ve C# içinse yıllarımı verdim, 4 yıl civarı, desem pek yanlış olmaz, özellikle Python benim ilk göz ağrımdır. Java için ise pek emin konuşamayacağım üzerinde çok durmadım sadece YouTube'da üzerindeki kaynaklar ve pratik. Matlab içinse Udemy'den bir kurs aldım buna ek olarak kuzenimden ders aldım.

Son düzenleme:
Gerçekten biliyorsunuzdan kasıt %100 olarak ise o konuda çok emin değilim. Maalesef ki seviye ölçer değilim. C/C++ konusunda deitelin kitaplarını okuyup biraz pratik yapmıştım. Python ve C# içinse yıllarımı verdim, 4 yıl civarı, desem pek yanlış olmaz, özellikle Python benim ilk göz ağrımdır. Java için ise pek emin konuşamayacağım üzerinde çok durmadım sadece YouTube'da üzerindeki kaynaklar ve pratik. Matlab içinse Udemy'den bir kurs aldım buna ek olarak kuzenimden ders aldım.
Ufak bir Python sorusu sorayım mesela, çözümünü merak ettim. Kendi "random number(int)" fonksiyonunu yazıp kodu paylaşır mısın? Çok kolay olur senin için, sadece çözüm mantığına bakmak istiyorum. Ben o kadar iyi değilim ve kodlardaki düşünce biçimlerini öğrenmek istiyorum.
Ama sporcu olmadan da yapanlar var. Şu elemanın bir videosu vardı. Bu videonun açıklamasına koymuş ama sonradan gizlemiş. Herifin sporla adam akıllı alakası yok. Diğer videolarına da bakabilirsin.
William Lin, çok hayranım bu adama. Mükemmel bir Competitive Programmer.

Birini yargılamak ve küçümsemek size mi kaldı? Burada yardım isteyen birine yardım dışında cevaplar yazmak çok acizce bir davranış.

Kişisel başarısızlık ve kıskançlarınız için “Konu Dışı” bölümüne başvurabilir ya da bir blog oluşturup kendinize ağlama duvarı yaratabilirsiniz.

Ufak bir Python sorusu sorayım mesela, çözümünü merak ettim. Kendi "random number(int)" fonksiyonunu yazıp kodu paylaşır mısın? Çok kolay olur senin için, sadece çözüm mantığına bakmak istiyorum. Ben o kadar iyi değilim ve kodlardaki düşünce biçimlerini öğrenmek istiyorum.

William lin, çok hayranım bu adama. Mükemmel bir competitive programmer.

Kendi kendine demişken time kullanabilirim umarım.
Birini yargılamak ve küçümsemek size mi kaldı? Burada yardım isteyen birine yardım dışında cevaplar yazmak çok acizce bir davranış.

Kişisel başarısızlık ve kıskançlarınız için “konu dışı” bölümüne başvurabilir ya da bir blog oluşturup kendinize ağlama duvarı yaratabilirsiniz.

William lin, çok hayranım bu adama. Mükemmel bir competitive programmer.

Kod:
def rastgele(x):

deger=int(time.time()*1000)

deger %= x

return deger

Bu tarz bir şey mi istersiniz yoksa daha çok min, Max gibi bir şey mi?

Son düzenleme:
time.clock() mu kullandınız?
Hayır, fonksiyon kısmında bir tık farklılık yaptım. Kodlarımı silmeseydim paylaşırdım. Ben de time.time() kullandım.

Kişisel başarısızlık ve kıskançlarınız için “Konu Dışı” bölümüne başvurabilir ya da bir blog oluşturup kendinize ağlama duvarı yaratabilirsiniz.
Katılıyorum ama arkadaş çok başarılı biri, yazdıkları doğruysa. İnsan inanmakta zorlanıyor 😍 😍.

Hayır, fonksiyon kısmında bir tık farklılık yaptım. Kodlarımı silmeseydim paylaşırdım. Ben de time.time() kullandım.

Katılıyorum ama arkadaş çok başarılı biri, yazdıkları doğruysa. İnsan inanmakta zorlanıyor 😍 😍.

Yazdıklarım doğru diyebilirim ama ingilizcem konusunda yanılmışım B2 değil de B1 olacak o onun dışında yazdıklarımın belki çok az aşağısı olabilir programlama konusunda seviye-ölçer bulamadım maalesef.

Yazdıklarım doğru diyebilirim ama İngilizcem konusunda yanılmışım B2 değil de B1 olacak o onun dışında yazdıklarımın belki çok az aşağısı olabilir programlama konusunda seviye-ölçer bulamadım maalesef.
Programlamada seviye diye bir şey olduğunu sanmıyorum, hep güncellenen yazılım dillerinde "Benim seviyem şu." demek çok zor bence.

Aynen bu tarz, ben çözüm yollarına göz atıyorum ben farklı çözmüştüm bu soruyu mesela. Eline sağlık.
Benim yöntemim %100 doğruluk sağlamıyor, Bildiğim kadarıyla günlük hayattaki hiçbir sistem rastgele sayı üretemez sadece rastgeleliği simüle edebilir buna "Pseudorandom (PRNGS)" denir bunlar rastgele sayı üretmek için bir algoritma kullanır, deterministic bir yapıdadır. Her sistem bir algoritma kullanır Python için bu seed sistemidir.

Hatam olabilir varsa düzeltin.

Programlamada seviye diye bir şey olduğunu sanmıyorum, hep güncellenen yazılım dillerinde "benim seviyem şu." Demek çok zor bence.

Ama Python'da gerçekten bir şeyler başardıysan göğsünü gere gere üst veya orta-üst biliyorum diyebilirsin diye düşünüyorum en azından ben öyle yaptım.

Geri
Yukarı