Dünyanın Parasını Veriyorsun Serçe Parmağı Gibi İnternet Kullanıyorsun

Siz 5 gelse bari yeter derseniz onlar da zaten biz dünden razıyız deyip 5'i verirler. En azını istiyorsunuz hep. Onlar bize muhtaç ama tam tersi gibi davranıyorsunuz.
Keşke verseler 5'i. Daha gerçekçi taleplerde bulunulmasından yanayım, adamlardan bi anda 3'ten 25'e çıkmasını bekleyemezsin bunu talep edersen anında reddederler.

Herkes ister yüksek hızı, kimse gerizekalı değil.

Bence AKK başlangıcı 75GB olup 200GB gibi rakamlara ek ücret ile arttırılabilmeli.
Bunun dışında aşım durumunda hız 3mbps değil de 5-8mbps gibi değerlere düşürülmeli.

Bazıları kalkmamalı falan diyor da neyin kafasını yaşıyorsunuz siz? Siz kotaya razı olursanız kalkmaz zaten. En azından dünyadaki sistem gelsin. Çoğu ülkede gerçekten "adil" bir ayarlama var. Mesela günlük sınır var 50 hızın var o 100 gb sınırı geçince hızın yarısına falan düşürülüyor. Ertesi gün normal hızından devam! Bizdeyse 100 mbps kullanan da 8 mbps kullanan da 3'e düşüyor! Başlı başına adaletsiz! Herkesi aynı hıza düşürmenin neresi adil? Bu kan emiciler maalesef kaldırmaz ancak bari hız herkesin tarifedeki hızının yarısına düşsün ve o lanet olası kotalar da 200 falan olsun!

Ayrıca bari 5'e yükselsin diyenler bir akıl hastanesine gitsin. Hala 3 5 diyorsunuz.
Günlük 100 GB ne demek, herkes böyle kullanırsa ikide bir sunucularda çökme yaşanır çok ütopik bir rakamdan bahsetmişsiniz. Onun dışında herkesin aynı hıza düşürülmesi konusunda haklısınız buna bir ayarlama getirilmeli.

Günlük 100 GB ne demek, herkes böyle kullanırsa ikide bir sunucularda çökme yaşanır çok ütopik bir rakamdan bahsetmişsiniz. Onun dışında herkesin aynı hıza düşürülmesi konusunda haklısınız buna bir ayarlama getirilmeli.
Hep aynı bahaneleri var; alt yapı yeterli değil! Yahu bu adamlar en berbat hizmete çok yüksek paralar alıyorlar yıllardır. Yapmıyorlar işte alt yapı falan! Çünkü AKK diye bir şey var, hatları zorlanmıyor, alt yapı yapmaya gerek kalmıyor! Günün sonunda herkes 3 mbps. AKK olduğu sürece veya adam gibi bir düzenleme gelmediği sürece ne alt yapı gelişecek ne de başka bir şey. 3mbps nete 50 60 lira vermeye devam edeceğiz. Ki upload hızlarından bahsetmedim bile, onlar zaten ayrı bir facia.

Bence AKK başlangıcı 75GB olup 200GB gibi rakamlara ek ücret ile arttırılabilmeli.
Bunun dışında aşım durumunda hız 3mbps değil de 5-8mbps gibi değerlere düşürülmeli.
Siz çoktan razı olmuşsunuz zaten 5 mbps hıza... Adamlar 5 verince suçlamamak lazım.

İnternetin kotası düşük olduğu gibi hem çok pahalı ve hızı çok düşük ve ben artık bundan çok rahatsız olmaya başladım. Özellikle bir TTNET kullanıcısı olarak. Bir videoyu 720p de izleyemiyorum. Bazen izleniyor fakat genellikle çok fazla donuyor. İnternette dalgalanmalar oluyor ve bu AKK denen zımbırtı yüzünden neredeyse her ay 3 Mbps ye düşürlüyor internetim...:(

@Mesa55
Altyapı yetersiz diyorlar ama Tivibu denen şey HD kanalları ileri, geri sararken gökten mi indiriyor, aynı altapı kullnılmıyor mu?
Altyapının sanıldığı ya da bize söylenen kadar yetersiz olduğunu düşünmüyorum, sadece daha çok kazanmak için yapıyorlar ileride umarım bu saçmalıkları atlatırız.

@Mesa55
Altyapı yetersiz diyorlar ama Tivibu denen şey HD kanalları ileri, geri sararken gökten mi indiriyor, aynı altapı kullnılmıyor mu?
Altyapının sanıldığı ya da bize söylenen kadar yetersiz olduğunu düşünmüyorum, sadece daha çok kazanmak için yapıyorlar ileride umarım bu saçmalıkları atlatırız.
Verdikleri internetin rezil olduklarını bildikleri için Tivibu gibilerinde IP TV ile sunuyorlar yani kota falan yok hızlı oluyor.

Siz çoktan razı olmuşsunuz zaten 5 mbps hıza... Adamlar 5 verince suçlamamak lazım.

Türkiyede korsan, torrent ve altyapı denen bir gerçek var. Eğer kota aşım hızı yüksek olursa ben pingden online oyunumu oynayamayacağım. Kotalar arttırılsın, ek ücret ile daha fazla arttırmak mümkün olsun ancak aşım hızı için 6mbps gibi değerler gayet yeterli. Bu değerlerle 720p film ve yayın da izlersiniz, oyun da indirirsiniz.

Türkiyede korsan, torrent ve altyapı denen bir gerçek var. Eğer kota aşım hızı yüksek olursa ben pingden online oyunumu oynayamayacağım. Kotalar arttırılsın, ek ücret ile daha fazla arttırmak mümkün olsun ancak aşım hızı için 6mbps gibi değerler gayet yeterli. Bu değerlerle 720p film ve yayın da izlersiniz, oyun da indirirsiniz.
Yeterli falan değil. 6 mbps ile ne oyunu indiriyorsun 2005'te değiliz oyunlar 40 50 gb. Dünyada korsan, torrent denen bir gerçek var. Ayrıca Steam'den alınca evine kutuyla göndermiyorlar. Sizin gibi müşterilere bu fiyatlar bu hızlar müstehak.

Altyapıyı bahane edip durmayın. Reklamlara Ronaldo'yu çıkartıp her yerde fiber diye konuşmayı biliyorlar. Ama arayınca 5 mbps hızı zor veriyorlar. Laf değil icraat yapsınlar öyleyse!

Yeterli falan değil. 6 mbps ile ne oyunu indiriyorsun 2005'te değiliz oyunlar 40 50 gb. Dünyada korsan, torrent denen bir gerçek var. Ayrıca Steam'den alınca evine kutuyla göndermiyorlar. Sizin gibi müşterilere bu fiyatlar bu hızlar müstehak.

Altyapıyı bahane edip durmayın. Reklamlara Ronaldo'yu çıkartıp her yerde fiber diye konuşmayı biliyorlar. Ama arayınca 5 mbps hızı zor veriyorlar. Laf değil icraat yapsınlar öyleyse!

Hocam sokağımda fiber yok buna rağmen 24mbps hıza sahibim. 100GB adil kullanım kotam var. Her türlü oyunu indirebiliyorum. Steam üzerinde 83 oyuna sahibim. Oyun indireceğiniz zaman kotanızdan indirin. Kotayı aştıktan sonra 5-6mbps hız sizin film/dizi/yayın izlemenize de yeter oyun oynamanıza da. Yeni oyun aldıysanız biraz bekleyerek oyun indirmenize de yeter.

Birileri korsan oyun oynayacak veya GTA V indirecek diye ben online oyunlarda ping sorunu veya internet kesintisi yaşamak zorunda değilim.

6mbps hız teorik olarak saniyede 0.75mb veri indirimi gerçekleştirilebilir. Günümüzde oyunlar ortalama 15GB olduğuna göre basit bir hesapla kotayı aşmış bile olsanız "(((15000/0.75)/60))/60 = 5.5" yani 5.5 saate indirilebiliyor. Her ayın ortasında 50-100GB'lık AAA oyun çıkıyormuş gibi konuşmayın. Zaten önerimde 200GB'a kadar arttırılabilir AKK yazıyordu. 200GB bunların hepsine yetecektir zaten. Yetmezse bile belirttiğim gibi 6mbps hız yeterlidir.

Ekleme:
Asıl şikayet etmeniz gereken sorun upload hızları. Kullanıcılara indirme hızının 1/8'ine yakın bir upload hızı veriliyor ve bu rakam oldukça düşük. Bir kişiye 1GB'lık proje, video vs. gönderme işlemleri saatler alıyor. Yayın yapmak için üst düzey internet sahibi olmak gerekiyor, çok yetenekli kişiler sadece internetleri yüzünden yayıncılık yapamıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı