Düşük ADSL hat değerlerini arttırma

Baraxes

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Benim sorunum internet hızı ile ilgili dün, daha yeni Superonline 16mbit yalın internet bağlattık çünkü fiber altyapısı yoktu, altyapı kablosu 40 metre ötede bitiyormuş. Interneti ilk taktıklarında hız 3.5mbit civarlarındaydı. Yetkiliye söylediğim zaman ilk 1 2 saat bu durumun normal olduğunu söyledi. Aradan 5 saat geçti ama hız aynı kaldı. Ben de hat değerlerini kontrol ettim. Hızımız 4096kbit, hattın kaldırabileceği en yüksek hız 4870kbit olarak gözüküyor. Yani 16mbit parası verip 4mbit hizmet alacağımız anlamına geliyor. Hattın kaldırabileceği en yüksek hızın bu kadar düşük olmasının sebebi nedir? Arttırabilir miyiz? Apartmanın internet kutusu çok kalabalık olduğu için superonline yetkilileri ilk gelişlerinde internet bağlayamamışlardı, biz de elektrikçi çağırıp dairenin içine internet kablosu çektirmiştik. Sebebi bu olabilir mi? Kalitesiz kablo veya yanlış bağlantı? Nasıl düzeltebiliriz? Yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar. Benim sorunum internet hızı ile ilgili dün, daha yeni Superonline 16mbit yalın internet bağlattık çünkü fiber altyapısı yoktu, altyapı kablosu 40 metre ötede bitiyormuş. Interneti ilk taktıklarında hız 3.5mbit civarlarındaydı. Yetkiliye söylediğim zaman ilk 1 2 saat bu durumun normal olduğunu söyledi. Aradan 5 saat geçti ama hız aynı kaldı. Ben de hat değerlerini kontrol ettim. Hızımız 4096kbit, hattın kaldırabileceği en yüksek hız 4870kbit olarak gözüküyor. Yani 16mbit parası verip 4mbit hizmet alacağımız anlamına geliyor. Hattın kaldırabileceği en yüksek hızın bu kadar düşük olmasının sebebi nedir? Arttırabilir miyiz? Apartmanın internet kutusu çok kalabalık olduğu için superonline yetkilileri ilk gelişlerinde internet bağlayamamışlardı, biz de elektrikçi çağırıp dairenin içine internet kablosu çektirmiştik. Sebebi bu olabilir mi? Kalitesiz kablo veya yanlış bağlantı? Nasıl düzeltebiliriz? Yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler. Eki Görüntüle 127605
Aynı internet paketini bende kullanıyorum ve 3 mbps ile bağlanıyordum ilk alındığımda,sonra arıza kaydı oluşturdum ve telekomdan beni aradılar hattınız en fazla 3,4 mbps destekliyor dediler bende turkcelli arayıp biraz sert konuştum ve 2 gün içinde evime gelip telefon kutusundan birşey yaptılar.Sonra hızım düzeldi.

Anormal bir durum var hocam, peşini bırakmayın müşteri hizmetlerini sürekli arayın gerekirse gelip hatta incelesinler. Ne demek o kadar destekliyor saçma sapan bir şey mi var? Alt yapı uygunsa o kadar destekler aşağı yukarı.

Teşekkürler, eskiden turkcell'i arayınca canlı müşteri hizmetleri temsilcisi çıkardı artık sadece robot çıkıyor 1 e basın 2 ye basın diyor canlı temsilciyle nasıl konuşabilirim?

Santrale uzak iseniz bu normaldir, eğer yakın ise bu durumu düzeltmeleri için bildirin.
santral'e o kadar uzak değil.

Herkese merhabalar. Benim sorunum internet hızı ile ilgili dün, daha yeni Superonline 16mbit yalın internet bağlattık çünkü fiber altyapısı yoktu, altyapı kablosu 40 metre ötede bitiyormuş. Interneti ilk taktıklarında hız 3.5mbit civarlarındaydı. Yetkiliye söylediğim zaman ilk 1 2 saat bu durumun normal olduğunu söyledi. Aradan 5 saat geçti ama hız aynı kaldı. Ben de hat değerlerini kontrol ettim. Hızımız 4096kbit, hattın kaldırabileceği en yüksek hız 4870kbit olarak gözüküyor. Yani 16mbit parası verip 4mbit hizmet alacağımız anlamına geliyor. Hattın kaldırabileceği en yüksek hızın bu kadar düşük olmasının sebebi nedir? Arttırabilir miyiz? Apartmanın internet kutusu çok kalabalık olduğu için superonline yetkilileri ilk gelişlerinde internet bağlayamamışlardı, biz de elektrikçi çağırıp dairenin içine internet kablosu çektirmiştik. Sebebi bu olabilir mi? Kalitesiz kablo veya yanlış bağlantı? Nasıl düzeltebiliriz? Yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler. Eki Görüntüle 127605
ankastre ölçüm iste.

Yeni konular

Geri
Yukarı