Düşük Bütçeli Sistem Önerisi

MehmetSrtkya

Kilopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknoloji Alanı
Merhabalar. Apex, A.C, PUBG, GTA V, CS-GO, ETS 2 gibi oyunları oynatırsa yeter. Sapphire Pulse RX 570 4GB ile kullanılacak. Sistem nasıl yoksa bütçeyi zorlayıp 2900 TL'ye i5-8400 veya R5 2600'lü sistem mi tercih etmeliyim?
369383

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben mi yanlış biliyorum bilmiyorum ama anakartın 2666Mhz kadar destekliyor ramin ise 3000Mhz. Yani tam verim alamayabilirsin. Gördüğüm kadarıyla öyle, yanlışta biliyor olabilirim.

Ayrıca i3 önümüzdeki bir iki sene seni götürebilir ancak imkanın varsa ryzen 5 yada i5 almanı tavsiye ederim.

Guzel kardesim amd sistem tavsiye ederim. Butcene gore rahat 144 fps alabilirsin. Guc kaynagini kaliteli sec ki uzun vadede sistem sana kar ettirsin.

Pc Hocası youtube kanalında bir sistem paylaşacak 2500-3000 TL arasında olucak. Biraz bekle ona bir bak.

Bana ekran kartı lazım değil dostum bende var ama dediğin için sağol bakarım

Ben mi yanlış biliyorum bilmiyorum ama anakartın 2666Mhz kadar destekliyor ramin ise 3000Mhz. Yani tam verim alamayabilirsin. Gördüğüm kadarıyla öyle, yanlışta biliyor olabilirim.

Ayrıca i3 önümüzdeki bir iki sene seni götürebilir ancak imkanın varsa ryzen 5 yada i5 almanı tavsiye ederim.

Aslında uzun vadeli olması için R5 2600 düşünüyorum R5 2600 daha mi iyi olur?

R5 2600 almanızı tavsiye ederim pek ısınmayan ve yeni nesil oyunlarda etkili bir performansı bulunmakta. Ben R5 1600 kullanıyorum GTX 1080 kartım var bütün oyunları 2K ultra oynuyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı