Düşük Fiyata Sistem Toplamak

Hepsiburada'dan 500 TL üstü alışverişe 50+50 yani toplamda 100 TL hediye çeki var.

R295X2 sisteminize fazla kaçar. Hatta önermiyorum o kartı. Fazla gereksiz gibi. Size önerim Nvidia 900 serilerinden birisini almanız ya da bir R9 270x daha alıp CF yapmanız. O anakart sadece CF destekliyor zaten. Ayrıca tek başına R9 270X bile GTA V'i medium-high arası oynatır diye tahmin ediyorum.

Hepsiburada'dan 500 TL üstü alışverişe 50+50 yani toplamda 100 TL hediye çeki var.

R295X2 sisteminize fazla kaçar. Hatta önermiyorum o kartı. Fazla gereksiz gibi. Size önerim Nvidia 900 serilerinden birisini almanız ya da bir R9 270x daha alıp CF yapmanız. O anakart sadece CF destekliyor zaten. Ayrıca tek başına R9 270X bile GTA V'i medium-high arası oynatır diye tahmin ediyorum.

Bir anda almayacağım zaten ilk aşamada kendi ekran kartımı satıp r9 280 veya r9 280x alacağı. Yetmediğinde yükseltme yapıp tekrar r9 290 alacağım yine yetmediğinde r9 290x şeklinde sırasıyla yükselteceğim. Zaten ikinci el alıp satıyorum sürekli. Ama sadece ekran kartında 2. el alıp satıyorum. Tabi r9 280x e geçmek belki 2015 ortalarında ya da sonlarında olur. CF yapma konusunu da anakart dolayısıyla sordum. Eğer CF yapmaya gerek yoksa sli/crossfire anakart almanın bir anlamı yok.

Son düzenleme:
kasayı bununla değiştirirsen 200 tl gibi bir farktan kurtulmuş olursun :)
http://www.vatanbilgisayar.com/cors...=category_top_sellers&OM.zpc=CC-9011051-650VS

Arkadaş modüler PSU istemişti. Ayrıca CX600M+Zalman Z3 Plus toplam 330 tl yapıyor. Yani daha ucuz, daha kaliteli ve daha fonksiyonel bileşenler olmuş oluyor.

Bir anda almayacağım zaten ilk aşamada kendi ekran kartımı satıp r9 280 veya r9 280x alacağı. Yetmediğinde yükseltme yapıp tekrar r9 290 alacağım yine yetmediğinde r9 290x şeklinde sırasıyla yükselteceğim. Zaten ikinci el alıp satıyorum sürekli. Ama sadece ekran kartında 2. el alıp satıyorum. Tabi r9 280x e geçmek belki 2015 ortalarında ya da sonlarında olur. Çift ekran kartı takıp takmama konusunu da anakart dolayısıyla sordum. Eğer çift ekran kartı takmaya gerek yoksa sli/crossfire anakart almanın bir anlamı yok.

Hocam ekran kartlarını çok küçümsüyorsunuz. Eğer 4K monitörde oynamıyorsanız tüm oyunları R9 285 ile 1080P'de ultra-high ayarlarda oynarsınız. Benim tavsiyem R9 300 serisini beklemeniz ya da GTX 970 alıp yolunuza devam etmeniz.

r9 300 serisi varmı reelist ?
Henüz çıkmadı. Ama serinin en üst düzey kartlarından birinin özellikleri sızdırıldı.

Anakartı değiştirsem mi? Daha ucuzu bulunur mu acaba?
Anakartı değiştirmeyin. Z97 serilerinin en ucuzlarından. Ama eğer Z97 dışında bir anakart alırsanız, 4690K yerine çarpan kilidi kapalı bir işlemci alabilirsiniz. Çünkü Z97 overclock için uygundur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı