Düşük Fiyata Sistem Toplamak

Hocam bütçeyi dahada kısmak istersen ayrı güç kaynağı , ayrı kasa yerine ; RC-K 380 i alın derim fiyatı 315TL kendimde kullanıyorum içi gayet geniş ve çok memnunum. Ayrıca içerisindeki 600W güç kaynağı sertifikalı ve sessiz.

benim sana tavsiyem işlemciyi ve kasayı kısman kasa abartı olmuş :) . nası olsa oyun için kullanacaksın değil mi elindeki ekran kartı da dursun crossfire yapma . ramleri çift modül 8 GB (2 x 4 GB) yap, çünkü artık yavaş yavaş 4 GB yetmemeye başladı . son olarak siteme kıstığın parayla SSD alman . İşlemci tavsiyem 4690K kasa olarakta rc-k350-600w şu işini görür diye düşünüyorum. Hayırlı olsın :D

Arkadaşlar birkaç gün önce sistem toplamak için gerekli kararları aldım. Aşağıdaki sistemi topluyorum.
Intel Core I5 4690K 3.5GHz 6MB (VGA)1150p - 671.-TL
Corsair CX600M CP-9020060-EU 600W Power Supply 205.-TL
Hi-Level 4GB 1600MHz DDR3 Soğutuculu Ram 117.-TL
MSI Z97-G43 Intel Z97 3000MHz(OC) DDR3 LGA1150 ATX Anakart 272.-TL

Kasayı ise eğer kendi kasam olursa şimdilik almamayı planlıyorum.
Zalman Z3-PLUS(BL) USB3.0 Siyah Midi Tower Kasa 131.-TL

Ek olarak güç kaynağı biraz pahalı gibi
Corsair CX600M CP-9020060-EU 600W Power Supply 205.-TL

@Efekan CANDAN O zaman sistem güzel. Ama işlemciden biraz kısıp, elinizdeki ekran kartını sattıktan sonra, daha iyi bir karta sahip olabilirsiniz.

i5 4460 yeterlidir. 4790K çok fazla. En pahalı parçanız ekran kartı olsun.

600W sizin sisteminiz için fazlasıyla yeter.

Hocam bütçeyi dahada kısmak istersen ayrı güç kaynağı , ayrı kasa yerine ; RC-K 380 i alın derim fiyatı 315TL kendimde kullanıyorum içi gayet geniş ve çok memnunum. Ayrıca içerisindeki 600W güç kaynağı sertifikalı ve sessiz.

benim sana tavsiyem işlemciyi ve kasayı kısman kasa abartı olmuş :) . nası olsa oyun için kullanacaksın değil mi elindeki ekran kartı da dursun crossfire yapma . ramleri çift modül 8 GB (2 x 4 GB) yap, çünkü artık yavaş yavaş 4 GB yetmemeye başladı . son olarak siteme kıstığın parayla SSD alman . İşlemci tavsiyem 4690K kasa olarakta rc-k350-600w şu işini görür diye düşünüyorum. Hayırlı olsın :D

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Sonunda sistemi topladım dün yerleştirmeye başladım. Bugün bitecek inşallah. İşletim sistemi vs. yüklenecek.
Facebook da paylaşım yapıyorum.
facebook.com/efekan.candan2
Burda da parçaların maliyeti falan var.
system64bit.blogspot.com
:)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı