Düşük FPS sorunu sadece ekran kartı ile mi alakalıdır?

ewig

Decapat
Arkadaşlar GTX 1660S ekran kartım yük altında aşırı rahatsiz edici cızırtı sesi çıkartıyor ve 120 FPS almam gerekirken ben 48 60 FPS aliyorum ve 2 kez format + 7 kez temiz driver kurmama rağmen sorun düzelmedi. Sizce sorun nerede? Düzgün bir oyunculuk deneyimi için ne yapmalıyım? Garanti yetkili servis vb şeylerle uğraşmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece ekran kartı ile alakalı degildir. Çözünürlük, işlemci ve RAM ile bağlantılıdır. Cızırtı sesi ise çok büyük ihtimalle CW dediğimiz olaydır. Ekran kartını değiştirmek dışında bir çözümü yok.

Cızırtı sesi coil whine olabilir ama coil whine performans sorunu yaratmaz... Bence sorun işlemci ve ekran kartı uyuşmazlığından kaynaklanıyor ya da ikisinden birinde bir problem vardır.

Cızırtı sesi coil whine olabilir ama coil whine performans sorunu yaratmaz... Bence sorun işlemci ve ekran kartı uyuşmazlığından kaynaklanıyor ya da ikisinden birinde bir problem vardır.
Evet dostum çok haklısın.Cw sorunu sadece sestir ama benim sistemimde anormal bir şekilde HER OYUNDA almam gerekekin kat kat altında fps alıyorum.Şu zamanda Gereksiz yere 3500 TL ekran kartı masrafı çok moralimi bozuyor ama canım RTX 3060 düşünmüyor da değilim.

Arkadaşlar GTX 1660S ekran kartım yük altında aşırı rahatsiz edici cızırtı sesi çıkartıyor ve 120 FPS almam gerekirken ben 48 60 FPS aliyorum ve 2 kez format + 7 kez temiz driver kurmama rağmen sorun düzelmedi. Sizce sorun nerede? Düzgün bir oyunculuk deneyimi için ne yapmalıyım? Garanti yetkili servis vb şeylerle uğraşmak istemiyorum.

Kesinlikle hayır bir kasa bile sistemi nalet etmeye yeterli.

Geri
Yukarı