Rehber Düşük internet hızı ve pinge son!

Evet arkadaşlar bügün o yerlerde sürünen ping ve hızınızı nasıl hemen çözebileceğinizi anlatacağım.
192.168.1.1 not:192.168.1.1 geneldir sadece Türksat ayrıdır Türksat içinde:192.168.0.1 adresine girin karşınıza böyle bir ekran çıkacaktır.

1613412504874.png

1613412834621.png

TP-Linkadminturktelekom
Airtiesadminttnet bazen şifre yazılmadan girilir
ZyXELadmin1234
Huaweiadminsuperonline, ttnet, admin
Bunlardan hangisi internet sağlaycınız ise seçip oraya bunları yazmanız gerek.
Türksat için ikisi de admin. Sonra giriş yaptıgınızda buna benzer bir ekran gelecektir.

1613412531323.png

Burada kablosuz yazan kısma giriyoruz.

1613412546014.png

Buradan bant genişligini en yüksege alıyoruz ve kontrol kanalınıda 6 ya. Veya 1,11 de olabilir hız düştüyse işlemden sonra.
Sonra ise pingsiz ve hızlı nternetin tadını çıkarıyoruz.😍bu arada ayarları yaptıktan sonra alt kısımda uygulaya basmanız gerek.

1613413314392.png

Bu konun "rehber" niteliği taşıyan hiçbir tarafı yok. Yaptığınız şeyin "çözüm" olacak bir tarafı da yok. Her bölgede 6. kanal temiz olmayabilir.

Evet sonradan editleyip 1 ve 11 de olabilir yazdım fakat bu kadar linç atmanıza gerek yoktu.

Bu ayarlar 2.4GHz için 5GHz için bir ayar mevut mu herhangi bir şey yapmama gerek var mı?

Evet sadece 5GHz'yi seçmeniz gerek menüde.

1613413883587.png

Oda buradan veya.

1613413899544.png

Buradan yapılabilir. Sonra aynı ayarları uygulayabilirsiniz.

Hocam bu işlem faturaya yansıyor mu?
Faturaya yansıyacak hiçbir durum yok. Sadece modem üstünden temiz kanala geçiyorsunuz :) Bu sayede Wi-Fi'da performans bir nebze de olsa artıyor. Ethernet tarafında hiçbir artısı olmayacaktır. Benim sizlere tavsiyem otomatikte bırakmanız.

Faturaya yansıyacak hiçbir durum yok. Sadece modem üstünden temiz kanala geçiyorsunuz :) bu sayede Wi-Fi'da performans bir nebze de olsa artıyor. Ethernet tarafında hiçbir artısı olmayacaktır.

Evet Ethernet'e etkisi olmaz hem kontrol kanalı hem de band genişliginde çünkü onlar Ethernet'te sınırsız yani zaten en hızlı ayarda.

Faturaya yansıyacak hiçbir durum yok. Sadece modem üstünden temiz kanala geçiyorsunuz :) Bu sayede Wi-Fi'da performans bir nebze de olsa artıyor. Ethernet tarafında hiçbir artısı olmayacaktır.
Bu işlem babam video izlerken de benim pingimi düşük tutar mı? Kusura bakmayın biraz cahilim bu konularda.

Arkadaşlar biraz yavaş😂 yetişemiyorum.

Bu işlem babam video izlerken de benim pingimi düşük tutar mı? Kusura bakmayın biraz cahilim bu konularda.

Evet. Hele ki Türksat Kablonet ise. Fakat öbür sağlayıcılarda da işe yarayacaktır.

Yalancının interneti 3 Mbps olur inşallah amin.

Bana mı diyorsun? Yine linç tayfa geldi. Yeter be, hep doğruları verdiğimde linç yemek zorunda mıyım? Böyleleri yüzünden forumu bırakıyorlar.

Geri
Yukarı