Düşük RAM kullanımı olan Linux sürümleri hangileri?

ggforces

Hectopat
Yazılımla uğraşıyorum ve yazılımı 7/24 çalışacak şekilde VPS'ye kuracağım fakat ilk başta fazla bir yatırım yapmak istemiyorum VPS için. Bu yüzden daha düşük RAM seçeneklerinden birini alıp test etmek için kullanacaktım fakat W7'de program kafayı yiyor. Webdriver kullanıyor, yani tarayıcıda otomatik işlem yapan bir bot. RAM yetmediği için sıkıntı oluşuyor. Webdriver olarak Chrome'u kullansa da Firefox'a geçirmeyi de düşünüyorum Linux sürümünden dolayı çözülmez ise. Önerebileceğiniz bir Linux sürümü bulunuyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımla uğraşıyorum ve yazılımı 7/24 çalışacak şekilde VPS'ye kuracağım fakat ilk başta fazla bir yatırım yapmak istemiyorum VPS için. Bu yüzden daha düşük RAM seçeneklerinden birini alıp test etmek için kullanacaktım fakat W7'de program kafayı yiyor. Webdriver kullanıyor, yani tarayıcıda otomatik işlem yapan bir bot. RAM yetmediği için sıkıntı oluşuyor. Webdriver olarak Chrome'u kullansa da Firefox'a geçirmeyi de düşünüyorum Linux sürümünden dolayı çözülmez ise. Önerebileceğiniz bir Linux sürümü bulunuyor mu?

Xfce kullanan dağıtımlar iş görür.

Xfce kullanan dağıtımlar iş görür.
Onu öneren yerler görmüştüm, direct download link bulabilirsem onunla alakalı deneyeceğim.
Debian kullanabilirsiniz.

VPS'lerde kullanılan dağıtımlarda masaüstü ortamı pek bulunmaz. Terminator'ünü geliştirmen lazım hala Linux konusunda biraz acemi.
Direct download link'ini bulabildiğim her dağıtımı kullanma imkanı sunuyor, yani yönlendirme olmadan link'e tıklandığı anda indiriliyorsa kullanabiliyorum. Xfce'yi deneyeceğim, olmazsa Debian'ı kullanacağım, öneri için teşekkür ederim.
Ubuntu Server kurup, openbox yukleyip kullanmani oneririm.
Öneri için teşekkürler, arkadaşların dedikleri olmaz ise buna bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı