Linux RAM ve CPU Kullanımı Azaltma

Gel sana temizinden, hiç kullanılmamış Lxle verelim.
Zayıf makineler için özel yapılmış, kendinde bile bir sürü oyun var.
DistroWatch.com: LXLE

Ya aslında Java Eclipse açsa da olur. Okulda kullanmak için. Normal APU sistemimi bu hafta diziyorum.
Senin arabanın taşıma hacmi iki kilo, kullandığın sistem ise dört kilo, düz yolda gider ama yokuşa geldi mi patinaj yapar.
Peki senin arabaya hangi sistem gider?
Örneğin Openbox'un maksimum ağırlığı 300 MB, Lxde'nin 350 MB, Xfce'nin 450 MB.
Üçünü toplasan şu anda taşıdığın yükün yarısı bile etmiyor ama aynı işi görüyor.

İnan ufak bir kasma ya da drop girme yok bu Deepen OS'ta sadece daha fazla RAM açmak ve CPU kullanımı azaltmayı sordum aslında.

Diğer masaüstlerinde olduğu gibi Xfce standart bir masaüstüdür, Arco veya Arch'da kullandığın Xfce başlat çubuğunu diğer dağıtımlarda da kullanırsınız.
İnan ufak bir kasma ya da drop girme yok bu Deepen OS'ta sadece daha fazla RAM açmak ve CPU kullanımı azaltmayı sordum aslında.

Şİmdi günümüz itibariyle 2 GB Ram olan bir bilgisayar normal koşullarda zaten ağırlık hissettirmez ama yüksek performans gerektiren işlerde yeterli gelmez, hemen performanstan düşer.
En basiti dağıtımın kendisi zaten boştayken bir GB civarında Ram kullanır, bir tarayıcı açtığında sınıra gelir, bunun yanında video, oyun ve başka yazılım kullandığını düşünelim işte o zaman sistem Swap alanına yönlenir ve imdat diye bağırır.
Yani bunu anlatmak istedim, yoksa normalda 2 GB Ram ile bir çok sistem kullanılır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı