Düşük sistem gereksinimli Linux dağıtımı önerisi

Hüseyn1322

Decapat
Daha fazla  
Daha önceden Linux Mint kurmuştum farklı bir işletim sistemi denemek istiyorum çoğunlukla internette gezineceğim ara sıra ufak oyunlar oynaya bileceğim sistem arıyorum bildiğiniz bir sistemi paylaşırsanız sevinirim.

Eski bilgisayarlar için hafif bir masaüstüne sahip bir dağıtım kurmanızı tavsiye ederim. Debian tabanlı olarak BunsenLabs, Arch tabanlı olarak da ArchLabs tercih edebilirsiniz. İki de çok hafif ve kullanımı kolay dağıtımlardır. Bu nedenle yeni başlayan birisi için de uygundur.

Bunlara alternatif olarak antiX, daha klasik bir tercih olarak da Lubuntu seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Sistem özelliklerini paylaşırsan yardımcı olabiliriz, eğer işlemcin 32 bit ise direkt Linux kurmanı önermem ben. Çoğu Linux dağıtımı 32 bit sürüm çıkarmıyor artık, ayrıca program desteği de çok iyi değil. Eğer 32 bitse Windows 7 kurmanı öneririm.

Sistem özelliklerinizi paylaşırsanız yardımcı olabilirim.

Sistem özelliklerini paylaşırsan yardımcı olabiliriz, eğer işlemcin 32 Bit ise direkt Linux kurmanı önermem ben. Çoğu Linux dağıtımı 32 Bit sürüm çıkarmıyor artık, ayrıca program desteği de çok iyi değil. Eğer 32 bitse Windows 7 kurmanı öneririm.

8 GB RAM
i5 3.nesil
İntell HD grapicsh 4000.
HDD var.

Eski bilgisayarlar için hafif bir masaüstüne sahip bir dağıtım kurmanızı tavsiye ederim. Debian tabanlı olarak BunsenLabs, Arch tabanlı olarak da ArchLabs tercih edebilirsiniz. İki de çok hafif ve kullanımı kolay dağıtımlardır. Bu nedenle yeni başlayan birisi için de uygundur.

Bunlara alternatif olarak antiX, daha klasik bir tercih olarak da Lubuntu seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Debian ve Arch arasında nasıl bir fark var dosya indirmelerimi farklı oluyor sanırsam Debian'ın .deb di

Aşırı düşük bir dağıtım seçmene gerek yok, Kubuntu, Ubuntu gibi dağıtımlar da sorunsuz çalışır senin sisteminde. Hangi dağıtımı beğeniyorsan onu kurabilirsin.

Daha önceden Linux Mint kurmuştum farklı bir işletim sistemi denemek istiyorum çoğunlukla internette gezineceğim ara sıra ufak oyunlar oynaya bileceğim sistem arıyorum bildiğiniz bir sistemi paylaşırsanız sevinirim.
Pop!_Os ya da Fedora kullanabilirsin.Arch tabanlı Endeavour kullanabilirsin.Eğer hack işleri için kullanmayacaksan Kali kurmana gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı