Düşük Sisteme HD Monitör Almak

Gerome

Kilopat
Çok düşük seviye işlemci ile gömülü Intel ekran kartına sahip bir masaüstü bilgisayara Full HD monitör alırsak sıkıntı çıkarır mı?

Full HD desteği varsa Full HD görüntü alırsın. Ama işlemciye daha fazla yük biner.
Alma. FHD kalitesinde oyun oynayamayacağın için para israfı. 2. El bir monitör ve ucuz bir ekran kartı almak daha mantıklı

Ev bilgisayarı olduğu için idare etsin diye almayı düşünüyorum. Tanıdık biri ucuza bırakıyor. Ama bilgisayar kötü olunca sıkıntı çıkar mı diye düşündüm. Günlük kullanım için kullanılan bir bilgisayar. Arkadaşın dediği gibi zaten bu bilgisayarda sıkıntı olmayacaksa geleceğe yatırım amaçlı olabilir. Ne düşünüyorsunuz ?

Ev bilgisayarı olduğu için idare etsin diye almayı düşünüyorum. Tanıdık biri ucuza bırakıyor. Ama bilgisayar kötü olunca sıkıntı çıkar mı diye düşündüm. Günlük kullanım için kullanılan bir bilgisayar. Arkadaşın dediği gibi zaten bu bilgisayarda sıkıntı olmayacaksa geleceğe yatırım amaçlı olabilir. Ne düşünüyorsunuz ?
Dostum eğer ileride alabilirim yeni bilgisayar diyorsan, maddi olarak da durumun kötü değilse, yeni bir bilgisayar toplamaya elverişliyse olabilir. Çoğu oyunu 720P'de oynatacak bilgisayarın. 1080P monitörde 720P oyun oynarsan görüntü kalitesi pek iç açıcı olmayacaktır. Bulanık ve kötü olabiliyor. İnternette görselleri olması lazım biraz baktım ama yok gibi. 4K ekranda 1080P oynarsan sıkıntı çıkmıyor diye hatırlıyorum.
Playing 720P in 1080P monitor şeklinde Google'da aratıp bir şeyler bulabilirsin belki. Oyun oynamıyorsan sıkıntı olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı