Düşük Wi-Fi hızı nasıl yükseltilir?

panteraboi

Hectopat
Yakın zamanda 100 megabit fiber internete geçtim. Telekom ZXHN H298A V1.0 marka modem getirip taktı. Daha öncesinde 16MB iken 10 12 arasında değişen Wi-Fi hızım şimdi en kötü 70-80 Mbps olması gerekirken 2-3'lerde geziyor, bunu nasıl düzeltebilirim acaba? Sadece bir cihazda yapmıyor bunu evde 3 farklı Android telefon var; biri Casper biri Samsung biri Huawei, hepsinde Wi-Fi yavaş çalışıyor. Sinyal gücü de düşük değil. Modemin tam karşısındaki odadan bağlanılıyor arada duvar vs olmamasına rağmen hız aşırı düşük.

Yakın zamanda 100 megabit fiber internete geçtim. Telekom ZXHN H298A V1.0 marka modem getirip taktı. Daha öncesinde 16MB iken 10 12 arasında değişen Wi-Fi hızım şimdi en kötü 70-80 Mbps olması gerekirken 2-3'lerde geziyor, bunu nasıl düzeltebilirim acaba? Sadece bir cihazda yapmıyor bunu evde 3 farklı Android telefon var; biri Casper biri Samsung biri Huawei, hepsinde Wi-Fi yavaş çalışıyor. Sinyal gücü de düşük değil. Modemin tam karşısındaki odadan bağlanılıyor arada duvar vs olmamasına rağmen hız aşırı düşük.
Allah sabır versin.

Büyük ihtimalle kablolarda veya bir bağlıntıda sıkıntı olabilir bence müşteri hizmetlerini arayın gelip baksınlar

Hız düşer de bu kadarını hiç görmemiştim. Müşteri hizmetlerini arayıp hızınızda 98 Mbps kayıp olduğunu söyleyin, kontrol etsinler anormal bir durum.

Ethernet kablosu ile bağlanıp tekrar deneyin. 70 + hız çıkarsa muhtemelen modemin yerini değiştirmeniz gerekir. Hız yine düşük çıkıyorsa sorun kesin cihazdadır.

Hocam tek sebebi var. Başıma gelen bir şey. Merak etmeyin sizin yapabileceğiniz bir şey değil.
Türk Telekom Fiber altyapılara limitleme yapıyor. Bu limiti açtırmanız lazım. Bizzat başıma geldi. Çok çektim. Ama geçen günlerde birden sürpriz bir şekilde limit açıldı. 250 Mbps'leri tekrar görmeye başladım. Tavsiyem İlk bölge müdürlüğüne gidin durumu bir anlatın. Olmazsa Türk Telekom yetkilileri Yusuf Kıraç ve Ümit Önal'a Twitter üzerinden ulaşmayı deneyin. Sizlik bir durum yok ilk olarak bunu aklınıza koyun. TT'nin saçma bir hareketi. Yetkililer ile konuşun belki düzeltirler. Geçmiş olsun sayın hocam. :(

Edit: Pardon limitleme olayı değilmiş. Direk müşteri hizmetleriyle görüşün. Teknik ekip falan da baksın gerekirse. Kusura bakmayın.

Geri
Yukarı