Düz dünyacıların kanıtı ne?

Tokiler

Decipat
Makaleler
1
Merhaba. Düz dünyacılar uzaya çıkıp görmeden veya dünyanın etrafını turlamadan nasıl dünyanın düz olduğunu iddia ediyorlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Düz dünyacılar uzaya çıkıp görmeden veya dünyanın etrafını turlamadan nasıl dünyanın düz olduğunu iddia ediyorlar?
Bunu tartışmak çok saçma. Düz dünyacılar dünyanın düz olduğunu %100 kanıtlayamaz. Çünkü söyledikleri her şey tahmine ve teorilere dayanıyor.

Ben arada meraktan ve biraz da gülmek için yazdıklarına, hazırladıkları videolara falan bakıyorum. Kanıttan çok, Dünya'nın geoit olduğunu ispatlayan bir sürü kanıtı çürütmeye çalışıyorlar. Ciddi ciddi bilimsel şeyler göstermeye çalışıyorlar bu arada. Başka daha mantıklı işler üzerinde çalışsalar belki de bilime faydalı olacaklar.

Geçenlerde birisi bu görüşünü ispatlamak için kendini gökyüzüne fırlatmak istemişti, ardından düşüp hayatını kaybetmişti. Bu riski göze alabilecek kadar nasıl inanabiliyorlar benim de aklım almıyor.

Evet saçma ancak, bunun için ciddi ciddi tartışan insanlar gördüm.
Tartışacak birşey bulamadık için malesef sonucu böyle oluyor
Dünya yuvarlak olsaydı alt kısımda olanlar boşluğa düşerdi. Hadi bakayım bilgiye doyurayım sizi biraz. 😅
Alt kısımdakiler zaten üstteler. Bu konuyu tartışmak bence aptallık. Bırakın, allah aşkına. Diğer ülkeler tartışsın bunları.

Geri
Yukarı