Düz monitörde rahat oyun oynanır mı?

kara2121

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500 // ASUS DUAL GeForce RTX 3060 OC 8GB // XPG Gammix D35 16GB (2×8) 3200MHz CL16 DDR4 Ram // ADATA Legend 750 500GB PCIe NVMe Okuma 3500MB – Yazma 3000MB M.2 SSD // VENTO VG10F RGB ATX Gaming Hyper Pro H3-650 650W 80+ Bronze Kasa
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar toplumda bir algı görüyorum kavisli monitörler oyun için daha iyi diye. Düz monitör alırsam 1-2 hafta sonra keşke kavisli alsaydım der miyim? Valorant seviyorum.

Tamamen kişisel düşüncesi herkesin bence düz daha iyi, ultrawide veya en azından 27" değilse kavisli tercih etmem (küçük ekranda dar gözükür ekran bence).

Kavisliye alışınca düz tuhaf geliyor sadece. Düz alırsanız keşke kavisli alsaydım demezsiniz. 27" kavisli kullanıyorum iyiki almışım diyorum ama düz alsaydım bile keşke kavisli alsaydım diyeceğimi sanmıyorum.

24-25 inc alacaksan düz olur ama 27 inc ve üzeri alacaksan bence Curved al. Düzlerin takibi zor oluyor büyük ekranda. Bende 27 Curved var mesela en kısa zamanda satıp 25 flat alacağım.

Bir mağazaya gidip kendi gözünle beğenip al dostum

Tamam peki 27 inç F/P Hertz değeri olabildiğince yüksek VA panel veya IPS panel 4500 TL bandında monitör öneriniz var mı?

Demezsiniz. Kavisli olayı da 3D televizyonlara benziyor. Bir hype oldu ama üreticiler dayatmayı bıraktığı anda kimse hatırlamaz o monitörleri. Ben özellikle tercih etmeyenlerdenim mesela. Çok gereksiz geliyor.

Geri
Yukarı