Düz taban askere gidebilir mi?

tasaworxq

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Aklıma bir konu takıldıda internette bir sürü kaynak var hangisine inanacağım şaşırdım biri diyor muaf biri diyor çürük raporu şaşırdım kaldım çürük raporu almak istemem.

Yaşım daha 16 düz tabanım doğuştan. Kaçıncı derece dersiniz bende bilmiyorum. Ama koşamıyorum. Ayakta fazla dursam hemen yoruluyorum. Koşuyorum bazen ayağım anında olduğu yerde ayak burkuluyor. Heralde bende derece baya bi yüksek yani bilmiyorum sizce alırlar mı?

Arkadaşlar merhaba.

Aklıma bir konu takıldıda internette bir sürü kaynak var hangisine inanacağım şaşırdım biri diyor muaf biri diyor çürük raporu şaşırdım kaldım çürük raporu almak istemem.

Yaşım daha 16 düz tabanım doğuştan. Kaçıncı derece dersiniz bende bilmiyorum. Ama koşamıyorum. Ayakta fazla dursam hemen yoruluyorum. Koşuyorum bazen ayağım anında olduğu yerde ayak burkuluyor. Heralde bende derece baya bi yüksek yani bilmiyorum sizce alırlar mı?
Merak etmeyin muafın diğer adı çürük. Yani evrakta size çürük denmiyor. Sağlık nedenlerinden dolayı askerlikten muaftır ibaresi yer alıyor.

Bildiğim kadarıyla doktorun keyfine kalmış bir durum. Ben de ileri derece düz tabanım ve internette çokça araştırdım. Resmi bir bilgi yok tam olarak. Ama insanların forumlarda anlattığına göre çok daha beter durumdaki insanları bile muayenede turp gibisin diyerek direkt askere göndermişler. Kimisi de gitmedim diyor. Muhtemelen gideceğin bölgeyle alakalı bir durum.

Onun derecesi falan var, onlara bakıp muafiyete karar veriyorlar. Ben de düz tabanım, senin yaşadığın sıkıntıların aynısını yaşıyorum. Tecili bozdum, aile hekimine gidip muayene olurken söyleyeceğim, büyük ihtimalle hastaneye sevk edecek, sonuçları buraya yazarım unutmazsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı