Askere Gidebilir Raporuna İtiraz Edilebilir mi?

The.Kıvırcık

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Ck Enerji / Kesinti ve İş Gücü Operatörü
Arkadaşlar 1.75 125 kiloyum fakat şu anda tecilliyim. Tecili bozdurup çürük almayı düşünüyorum fakat aile sağlık merkezi askere uyumlu diyebilir mi? Ya da farz edelim ki askere gidebilir dedi itiraz edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diyemezsin eğer sağlık kurulunda bu birey sağlıklıdır derse gitmek durumundasın. Ama benim pembe teskerem olsun ne olursa olsun gitmeyeyim diyorsan onu da yapabilirsin.

Bu konuda direkt curuk vermiyorlar. Erteleme yapiyorlar, bir kac kez daha cagiriyorlar seni. O nedenle cogu vakit kilodan oturu curuk zor cikiyor eger ilerleyen gunlerde biraz kilo verirsen.

Yada daha cok kilo almaya caliscaksin, bunun icin de kalp, damar, tansiyon, seker, kolestrol gibi hastaliklarla omur boyu ugrasmaya baslayacaksin, bu bir iskence olacak sana omrunce.

Aile sağlık merkezi askere uyumlu diyebilir mi? Ya da farz edelim ki askere gidebilir dedi.

Aile hekimi demez sistem seni direkt hastaneye sevk eder. Hastanede önce dahiliyeydi galiba oradan randevu alırsın, o seni boy kilo ölçümü için diyetisyene gönderir. Daha sonra seni kurula sevk eder. Kurulsa 5 dakika kadar sürer. Seni tartıya çıkarırlar sonra 1 yıl erteleme verirler. 1 yıl sonra yine aynı kilodaysan 1 yıl daha 3. sene de aynıysa salarlar seni artık.

Aile hekimi demez sistem seni direkt hastaneye sevk eder. Hastanede önce dahiliyeydi galiba oradan randevu alırsın, o seni boy kilo ölçümü için diyetisyene gönderir. Daha sonra seni kurula sevk eder. Kurulsa 5 dakika kadar sürer. Seni tartıya çıkarırlar sonra 1 yıl erteleme verirler. 1 yıl sonra yine aynı kilodaysan 1 yıl daha 3. sene de aynıysa salarlar seni artık.

Bildigim kadarıyla artık uzatma olmuyor direkt çürük veriyorlar birkaç arkadaşım gittiginde direkt çürük verdiler bu sene.

Bildigim kadarıyla artık uzatma olmuyor direkt çürük veriyorlar birkaç arkadaşım gittiginde direkt çürük verdiler bu sene.

Hayır direkt çürük raporu belirli kilonun altında olmuyor. Onun bir oranı var. Erteleme için 30bmi ve üzeri isteniyor. Eğer arkadaşlarınız 165 boy 160kg ise o zaman belki direkt çürük vermiş olabilirler.

Hayır direkt çürük raporu belirli kilonun altında olmuyor. Onun bir oranı var. Erteleme için 30bmi ve üzeri isteniyor. Eğer arkadaşlarınız 165 boy 160kg ise o zaman belki direkt çürük vermiş olabilirler.

Yok yaklaşık 175 boylarında ve 110 kg direkt çürük vermişler yürürlülük değişmiş olabilir.

Yok yaklaşık 175 boylarında ve 110 kg direkt çürük vermişler yürürlülük değişmiş olabilir.

Bu boy kilo ile direkt çürük almasının imkanı yok. Arkadaşınız aldığı raporu yanlış yorumlamış veya Kilo'nun yanında başka bir engeli bulunuyor. Ben bu sene 1 yıl erteleme aldım. Takip süresi de 3 ile 5 yıl arası sürüyor. Bu söylediğiniz kilolarla ancak 1 yıl erteleme alabilir. Arayın hastaneyi bu boy kilo ile çürük alını mı sorun. Ona göre hareket edin.

Bu boy kilo ile direkt çürük almasının imkanı yok. Arkadaşınız aldığı raporu yanlış yorumlamış veya Kilo'nun yanında başka bir engeli bulunuyor. Ben bu sene 1 yıl erteleme aldım. Takip süresi de 3 ile 5 yıl arası sürüyor. Bu söylediğiniz kilolarla ancak 1 yıl erteleme alabilir. Arayın hastaneyi bu boy kilo ile çürük alını mı sorun. Ona göre hareket edin.
erteleme toplamda 3 yıl sürüyor. Ondan sonrada takip falan olmuyor,

Erteleme içinde boyun son iki hanesine 30 kg ekleniyor . Yani boy 180 ise 80+30 kişinin sınırı 110 kilo oluyor. 111kg bile olsa doktor erteleme vermek zorunda.

Geri
Yukarı