Düzenli çalışamamak

HanDuo

Centipat
Makaleler
1
Mezun senemdeyim. 60K'den mezuna bıraktım istediğim yerler gelmediği için. Arkadaşlar ben kendimi bildim bileli uzun vadeli düzenli çalışamıyorum. 8, 9, 10, 11, 12... Bu sınıfların hepsinde böyle oldu. Mezuna kalmama neden olan da bu oldu. Sene içinde iniş çıkışlı bir çalışma ve son 3 ayda kitap açmadım, mezuna kaldım. Simdi yine aynısı oluyor. Seneye iyi başladım ve 1 aydır çalışamıyorum. Beni üzen ise bu kadar az çalışmaya rağmen iyi yapabiliyorum ama o da istediğim yerler için yetmiyor. Bunu yaşayan eminim çok kişi var. Bu konunun üstesinden gelen var mı? Düzenli nasıl çalışabilirim, bıkmadan? Bu sene de aynı sıralamalar veya daha kötü yapmak istemiyorum.

Kütüphaneye git ortamla alakalı oradaki ortamda çalışırsı bulunduğun ortamda ki insanlar negatif motivasyon yaratıyor. Negatif enerji yayıyorlar farkında olmadan sana. Her türlü çalışma ortamını dene en iyisini bulana kadar hangisinde en keyifli ve mutlu çalısıyorsan o şekilde ilerle kütüphanelerin ortamları gibi, o kütüphanenin ya da gençlik merkezinin beğenmezsen başka yere git yerine göre değişir önemli olan sen mutlu olana kadar doğru yeri bulabilmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı