Steam Düzgün çalışmıyor

Fruki16

Hectopat
Makaleler
1
Yakın zamanda alışverişimi yaptım ve ardından oyun yüklemek istediğimde birçok sorunla karşılaştım, örnek olarak; bir oyun indirmeye çalıştığımda 10-15 saniye sonra kendi kendine 0 bite iniyor, "indirme durduruluyor" yazıyor ve böyle kalıyor, bu sırada bilgisayar donuyor ve hiçbir şey açamıyorum. Aynı şekilde Steam'ide kapatamıyorum. Bilgisayarı kapatmaya veya yeniden başlatmaya çalıştığımda ise loading ekranında takılı kalıyor, mecburen fişi çekmek zorunda kalıyorum. Format attım ama sorun çözülmedi.

Modem Wi-Fi ile mi bağlı bilgisayara öyle ise bir internet hızını kontrol edin veya başka interneten bağlanmayı deneyin genellikle ondan kaynaklı oluyor.

Modem Wi-Fi ile mi bağlı bilgisayara öyle ise bir internet hızını kontrol edin veya başka interneten bağlanmayı deneyin genellikle ondan kaynaklı oluyor.
Cat5E ile ethernet bağlantısı var. 1000mbps kullanıyorum testlerde sorun yok neredeyse tüm speedtest ve serverlarda 900 download 900 upload alıyorum. Yine de Steam içerisinde oyun indirirken 20-30mb/s civarlarında alıyorum ama buna bir süredir çözüm bulamadığım için kabullendim.

Yüksek hızlı bir bağlantıya sahip olduğunuz için yapıyor olabilir, sınırlandırmayı deneyin hocam.
Hemen deniyorum.

Yüksek hızlı bir bağlantıya sahip olduğunuz için yapıyor olabilir, sınırlandırmayı deneyin hocam.
30000 kbps sabitledim şimdilik bir sıkıntı yok hocam deneyerek maximum stabil hıza sabitlerim. Çözüldü olarak işaretliyorum. Ayrıca Miami serverından indirme yapıyorum belirteyim dedim. Bununla beraber belki mavi ekran yedikten sonra sinirlenip Steam'i silip, ardından sizin önerinizi görünce tekrar indirmem üzerine çözülmüş olabilir, yine de sağolun iyi günler hocam.

Son düzenleme:
Steam'de oyun indirirken manuel olarak durdurduğumda sıkıntı olmuyor ancak oyun indirilirken bir anda hız 0 b/s oluyor, bir süre yazma devam ediyor ardından o da yavaş yavaş 0'a düşmeye başlıyor bu sırada Steam ekte gördüğünüz gibi kendi kendine indirmeyi durdurmaya çalışıyor ve bu şekilde kalıyor. Ardından ne bilgisayarı kapatabiliyorum ne Steam'i kapatabiliyorum ne de indirmeyi durdurabiliyorum her şey donup kalıyor fişi çekmek zorunda kalıyorum (Steam donduğu sırada aldığım ekran görüntüsü nedense kaybolmuş tekrardan almaya çalışıyorum).

Hocam ben bunun için ayrı bir konu açmıştım ama mesajım bu konunun altına eklenmiş neden böyle bir şey oldu anlamıyorum.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2023.07.07 - 11.52.42.68.png
    Desktop Screenshot 2023.07.07 - 11.52.42.68.png
    520,3 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı